Есенски релакс во најголемиот минерален спа центар во с. Бања (13.10 - 30.11.2019)! До 29% попуст на ноќевање со појадок и вечера + користење на СПА центарот во Термо СПА Хотел Римска Бања

Цена од

1984 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2790 ден.

Попуст

29%

Заштеда

806 ден.

Купени: 12

 • с. Бања 2778, општина Разлог, област Благоевград, Бугарија

  Одведи ме таму

  +359889 005566

  reception@rimskabania.com

Добивате

Понудата е по лице за HB ноќевања во денови по избор

Опции на понудата:

1 HB Ноќевање (петок-сабота) + SPA 2,790 ден. (45 еур)
1,984 ден. (32 еур)
2 HB Ноќевање (недела-четврток) + SPA 4,278 ден. (69 еур)
3,658 ден. (59 еур)
3 HB Ноќевање (недела-четврток) + SPA 6,138 ден. (99 еур)
5,394 ден. (87 еур)
4 HB Ноќевање (недела-четврток) + SPA 8,370 ден. (135 еур)
7,068 ден. (114 еур)
5 HB Ноќевање (недела-четврток) + SPA 10,230 ден. (165 еур)
8,680 ден. (140 еур)

Во понудата е вклучено:

 • ноќевање со појадок и вечера во двокреветна соба
 • користење на термален СПА центар: два базени со минерална вода со температура на водата 31°С и 35°С, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, јапонска бања, ледена соба, фитнес, зона за релаксација
 • користење на комбинирано спортска игралиште (тенис, одбојка, кошарка, фудбал)
 • WiFi интернет во целиот хотел
 • паркинг со видео надзор
 • електронски сеф 
 • туристичка такса и ДДВ

Услови

 • Купонот може да се искористи од 13.10.2019 до 30.11.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот за слободни соби на телефон или e-mail
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Потребно е да купите минимум два купони за закуп на двокреветна соба, односно престој на две лица
 • Бесплатно користење на бебешко креветче во собата и бебешко столче во ресторанот (на барање на гостите)
 • За дете до 4 години е бесплатно
 • Доплати:
 • За дете до 4 до 11.99 години се доплаќа 11,5 € од ден 
 • За трет возрасен се доплаќа 21 € од ден 
 • Доплата за еднособен апартман за денови од недела до четврток 4,5 € од ден. 
 • Доплата за еднособен апартман за викенд денови 5,5 € од ден. 
 • Сите доплати се плаќаат директно во хотелот:
 • Превозот не е вклучен во понудата!
 • Пријавувањето во хотелот е од 14:00ч, а напуштањето на собите до 12:00ч
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Термалниот Спа Хотел “Римска бања” се наоѓа во селото Бања во Разлог и е опкружен со Рила, Пирин и Родопските планини, на само 5 километри од ски-центарот Банско. Областа изобилува со раскошна природа и два национални паркови. Хотелот располага со 5 еднокреветни соби, 53 двокреветни соби, 2 студиа, 19 апартмани и 9 луксузни апартмани.

Секоја соба има тоалет и купатило со када, туш, СОС систем, фен за коса, крпи и бањарки. Минералната вода, покрај во термалните базени, тече и од чешмите во вашата бања. Сите соби располагаат со кабловска телевизија, телефон, бесплатна Wi-Fi конекција низ целиот хотел и електронски сефови.

Мирен и релаксирачки одмор е гарантиран во Термалниот Спа Хотел “Римска бања”! СПА комплексот на термалното лекувалиште Римска Бања е прекрасно место со домашна атмосфера, каде што може да се релаксирате, да се одморите и истовремено да се грижите за вашето здравје. Спа третманите ќе Ви овозможат да се чувствувате подобро, да се подмладите и да ја вратите душевната хармонија и телесната енергија. СПА третманите особено се препорачуваат на лица со помали проблеми со крвните садови, кожни заболувања, болести на зглобовите и нервните завршетоци, настинки, или постојано имат недостаток на енергија.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

vidramak

Не можам да видам опција за 1 ноќевање во недела, пошто токму таква опција ми е потребна?

Член на Grouper од: 17-03-2012

sandra

Здраво, Ве информираме дека понудата не важи за едно ноќевање во недела, има други опции со пакет ноќевања што ја вклучуваат недела како ден.

Член на Grouper од: 01-04-2019
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.