59% попуст на месечна членарина за латино - фитнес танцова натпреварувачка дисциплина за деца во вредност од 1200 ден. по цена од 490 ден.

Цена

490 ден.

Вредност

1200 ден.

Попуст

59%

Заштеда

710 ден.

Купени: 1

Добивате

Месечна членарина за латино - фитнес танцова натпреварувачка дисциплина за деца

Услови

  • Купонот може да се искористи од 04.02.2020 до 03.03.2020
  • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење) Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
  • Задолжителна е претходна резервација на слободни места на часот
  • Термините за деца до 7 години се: четврток од 18:00h и сабота од 10:00 h
  • Термините за деца над 7 години се: вторник и петок од 18:00 h
  • Часовите започнуваат со одржување во Март

Опис

Почетен танцов курс за деца до 7 години и од 7-9 години за латино фитнес - танцова натпреварувачка дисциплина која во последните години е многу актуелна заради подготвеноста која им ја нуди на идните танчари.

Латино фитнес е танцов стил низ кој натпреварувачите се стекнуваат со основните танцови техники, а истовремено ја подобруваат физичката подготвеност.
Младите танчари покрај тоа што ќе се стекнат со танцово знаење, ќе имаат можност да работат на развивање на други вредности како: почит кон партнерот/ката, работна дисциплина и посветеност, самодоверба и ќе ја развијат својата креативност.

Знаејќи ги предизвиците со кои децата се соочуваат, сметаме дека е од особена важност да бидат вклучени во спорт кој како своја најголема вредност ја има почитта меѓу натпреварувачите на танцовиот подиум.

Tанцовиот Спортски Клуб Ритам Плус постои од 1974 година. Член е на Танцовата Спортска Федерација на Македонија, членка на Светската Танцова Спортска Федерација и Македонски Олимписки Комитет. Со години Ритам Плус е еден од најтрофејните танцови клубови по Латино Американски и Стандардни танци. Резултатите од сите Државни и Меѓународни натпревари сведочат за квалитетот на работата и професионалноста. За часовите се задолжени лиценцирани танцови тренери и танцови судии во областа на спортскиот и модерниот танц.  

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.