Летно уживање во Банско (05.08 - 31.08.2019)! 30% попуст на едно ноќевање со појадок или појадок и вечера + користење на СПА центарот во River Side Hotel & Spa

Цена од

1116 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1594 ден.

Попуст

30%

Заштеда

478 ден.
 • ul.Glazne 37 b Bansko, Bulgaria

  Одведи ме таму

  +359886581514;+359887153405

  fo@riversidehotelbansko.com

Добивате

Понудата е по лице за ноќевање по избор

Опции на понудата:

BB ноќевање во двокреветна економична соба + СПА 1,594 ден. (26 еур)
1,116 ден. (18 еур)
HB ноќевање во двокреветна економична соба + СПА 1,949 ден. (31 еур)
1,364 ден. (22 еур)
BB ноќевање во двокреветна стандардна соба + СПА 1,771 ден. (29 еур)
1,240 ден. (20 еур)
HB ноќевање во двокреветна стандардна соба + СПА 2,126 ден. (34 еур)
1,488 ден. (24 еур)

Во понудата е вклучено:

 • Сместување во двокреветна соба по избор
 • Користење на спа центарот (внатрешен топол базен, сауна, парна бања)
 • Релакс зона
 • Детско катче
 • Wi-Fi
 • Паркинг
 • Хотелско осигурување и туристичка такса

*Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања за денови од петок до недела

Услови

 • Купонот може да се искористи од 08.08.2019 до 31.08.2019
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот за слободни соби на телефонските броеви: 0887/153405 , 0700/911 23 (раб. време: 09:00 - 17:00ч.); или на e-mail: fo@riversidehotelbansko.com
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Задолжително е прикажување на испечатен ваучер на рецепција
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања за денови од петок до недела
 • Сместувањето е во двокреветна соба при максимална исполнетост на капацитетот на собата, односно потребно е да купите 2 купона за закуп на соба
 • Појадокот и вечерата се на шведска маса или сет мени (во зависност од бројот на гостите во хотелот)
 • Доплати:
 • За дете до 5.99 години сместувањето е бесплатно, без користење на дополнително легло
 • За дете од 2 до 5.99 години на дополнително легло се доплаќа 5 € на ден
 • За дете од 6 до 11,99 години на дополнително легло се доплаќа се доплаќа 50% од редовната цена на избраниот пакет
 • За дете од над 12 години и трето возрасно лице на дополнително легло се доплаќа се доплаќа 70% од редовната цена на избраниот пакет
 • Сите доплати се вршат директно во хотелот (во бугарски левови)
 • Во понудата не е вклучено користење на турска бања, масажи и третмани за убавина
 • Во вечерата не се вклучени пијалоци
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Понудата не важи за еднокреветно сместување
 • Доколку не го искористите ваучерот најдоцна до предвидениот рок истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Хотел Риверсајд во Банско ви овозможува да уживате 365 дена од годината на неверојатен поглед кон природата, во удобна и пријатна атмосфера, каде што ке бидете послужени со насмевка и професионализам. Разновидни национални и европски јадења се достапни за љубителите на кулинарски задоволства.

СПА центарот зафаќа површина од 1580 кв.м. Спа центарот вклучува голем загреан базен, сауна, парна бања, солариум и фитнес, кои во комбинација со разни масажи и терапии ќе им помогнат на секој гостин да го заборават стресот и бурниот секојдневен живот.

Хотелот се наоѓа во непосредна близина на центарот на градот и стариот дел на живописната планина Банско. Главниот ски лифт е на само неколку минути. За ваша погодност, бесплатен шатл до ски лифтот е обезбеден во текот на зимската сезона.

Локацијата на хотелот ви овозможува да ја доживеете историјата на градот, да се прошетате низ автентичните тесни улички со калдрма и да ги посетите многуте традиционални ресторани. Уникатниот хотелски дизајн и удобност, во комбинација со хармонијата и спокојството на градот, се совршена комбинација за незаборавен престој во Банско.

Капацитет на сместување:

 • Двокреветна економична соба: 2 возрасни + 1 дете до 5,99 год. без дополнително легло.
 • Двокреветна стандардна соба: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 год. или 3 возрасни, третото лице е сместено на дополнително легло.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.