Дестинација Македонија! Неверојатен поглед на Струга (Септември)! До 19% попуст на наем на сместување по избор: двокреветна, трокреветна, четворокреветна или апартман во Riverview Hotel Struga

img

Цена од

1500 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1850 ден.

Попуст

19%

Заштеда

350 ден.

Купени: 8

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • Кеј Борис Кидрич, Струга, North Macedonia

  Одведи ме таму

  070442192

  [email protected]

Добивате

Понудата е за наем на сместување по избор

Опции на понудата:

Двокреветна соба 1,850 ден. (30 еур)
1,500 ден. (24 еур)
Трокреветна соба 2,150 ден. (35 еур)
1,750 ден. (28 еур)
Четворокреветна соба 2,750 ден. (44 еур)
2,350 ден. (38 еур)
Апартман со поглед на реката Дрим 3,650 ден. (59 еур)
3,250 ден. (52 еур)

Хотелот располага со:

 • Бесплатен паркинг
 • Бесплатни велосипеди
 • Бесплатна опрема за рибарење која може гостите да ја користат за време на престојот во хотелот

*Апартманот е наменет за максимум 6 лица

Услови

 • Купонот може да се искористи од 19.08.2022 до 01.10.2022
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби директно во хотелот на 070442192
 • По купување на купонот потребно е да ја потврдите резервацијата
 • Можете да купите повеќе купони и да ги комбинирате за повеќедневен престој
 • Во хотелот се врши доплата за туристичка такса од 40 ден. по лице од ноќевање
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Опис

Grouper интересни факти за Струга

 • Прекарот на Струга е “Градот на поезијата” поради познатите поети кои потекнуваат од овој регион.
 • Стуга има и сопствен фестивал - денови на поезијата.
 • Струга има богата историја. Со потекло уште од неолитскиот период има населби кои датираат од 11 до 7 век пред наша ера, потврдено од архелошките наоѓалишта во градот.
 • Античкото име на градот е Енхалон кој на старогрчки значи јагула поради тоа што тогаш градот бил познат по ловењето на јагули, а сегашното име Струга го добива подоцна од старословенскиот збор „страга“ што означува премин.
 • Домот на браќата Миладинови се наоѓа во Струга и сега е музеј посветен на браќата
 • Во Струга и струшкиот регион регистрирани се четири пештерни цркви меѓу кои и познатата Архангел Михаил, с. Радожда од XIV век. 
 • И се разбира во Струга се наоѓа Охридското езеро - препознатливо во тој регион по својата божествена убавина.

За компанијата

Апартманите се оддалечени на 1 минута пешачење од плажа. Лоцирани во Струга, на 350 метри од плажата Галеб, Struga Riverview Hotel нуди сместување со ресторан, бесплатен приватен паркинг и бесплатни велосипеди. Имотот се наоѓа на 400 метри од Музејот на природата и 4,3 км од манастирот Калишта. Нуди бесплатно Wi-Fi и услуга во соба (room service)

Секоја соба е опремена со сопствен тоалет со туш кабина. Сите единици во хотелот се опремени со ТВ со рамен екран и фен.

Популарни точки на интерес во близина на хотелот Struga Riverview се: женската и машка плажа и црквата Свети Ѓорѓи.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.