Уживајте во прекрасната Битола (Декември)! 28% попуст на ноќевање за две лица на Широк Сокак во Битола во ROBEVSKI Luxury Rooms во вредност од 2769 ден. по цена од 1990 ден.

Цена

1990 ден.

Вредност

2769 ден.

Попуст

28%

Заштеда

779 ден.

Добивате

Едно ноќевање за две лица

Услови

 • Купонот може да се искористи од 23.06.2021 до 31.12.2021
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби диркетно во хотелот
 • По купување на купонот потребно е да ја потврдите резервацијата
 • Името на собата од понудата е "КУД Стив Наумов", повеќе за неа можете да прочитате на следниот линк: https://robevski.com/room/kud-stiv-naumov/
 • Доколку сакате соба со поглед на широк сокак т.н. "Hamidie" се доплаќа 1200 денари на денари на лице место.
 • Апартманите ги следат мерките за заштита од COVID 19
 • Задолжителна доплата од 40 ден. по лице директно во сместувањето
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Препораки за гостите:

 • При движење во апартманите задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Robevski luxury rooms се наоѓа на 33 км оддалеченост од Лерин (Florina) и на само 10 км од националниот парк Пелистер. Објектот е во срцето на Битола, на самата амбиентална улица Широк Сокак, веднаш до старата Католичка црква. Собите се сместени во историска градба, стара околу 200 години, сега целосно реконструирана во луксузен историски времеплов кој ги прераскажува приказните од минатото во нашата убава и единствена Битола. Уникатноста на собите произлегува од личности во минатото кои оставиле траен белег.

Robevski luxury rooms располага со 6 луксузно опремени соби во различен стил. Тие се именувани по најамбиенталната улица во Битола ,,Широк Сокак” која во минатото ги носела имињата на познатите Хамиде Џемеси, Крал Петар, Маршал Тито, како и соба именувана по таткото на модерна Турција, Кемал Ататурк кој своето образование го стекнал токму во овај град. Исто така градот надалеку е познат и како град на конзулите, па затоа и една од собите е именувана на овој начин.  Секоја соба има своја автентична приказна, поврзана со историјата на Битола. Објектот располата со соби во стил на конзулска и градска Битола, луксузен амбиент во кој сами ќе се уверите. Сите соби се опремени со бањи, инвертер клима, фрижидер, сеф, фен за коса, хипоалергични и антибактериски душеци, LCD телевизор со кабелски приклучок, бежичен Интернет, а дел од собите имаат и балкон со фантастичен поглед кој гледа директно кон најубавата улица во Битола, Широк Сокак. Исто така гостите во собата може да се послужат со кафе, чај и овошје. Во скоп на собите има казино и ресторан за здрава храна.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.