Уживајте во Банско (20.03-31.05,2019)! 30% попуст на ноќевање, ноќевање со појадок, ноќевање со појадок и вечера или на база All Inclusive Light во Royal Bansko

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1152 ден.

Попуст

30%

Заштеда

346 ден.

Купени: 32

 • Gramadeto Area

  Одведи ме таму

  +359 899 106 931

  reservation@royalbansko.info

Добивате

Понудата е по лице за едно ноќевање по избор

Опции на понудата:

Ноќевање 1,152 ден. (19 еур)
806 ден. (13 еур)
BB ноќевање 1,417 ден. (23 еур)
992 ден. (16 еур)
НВ ноќевање 1,594 ден. (26 еур)
1,116 ден. (18 еур)
All Inclusive Light ноќевање 1,860 ден. (30 еур)
1,302 ден. (21 еур)

Во понудата е вклучено:

 • сместување во двокреветно студио или апартман со една или две спални
 • користење на внатрешен базен, парна бања, сауна, туш 
 • користење на фитнес
 • интернет
 • детско катче

*Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања

*Купонот важи само за денови од недела до четврток (за викенд денови се доплаќа 1,5 евра од ден)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 20.03.2019 до 31.05.2019
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Сместувањето може да биде во двокреветно студио (за 2 лица), апартман со една спална (2 + 2) или апартман со две спални (4 + 2) во зависност од исполнетоста на капацитетот
 • Понудата е не важи за Велигденските и Мајските празници!
 • За закуп на соба потребно е да престојуваат минимум 2 лица.
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања
 • Доплати во хотелот:
 • За викенд денови се доплаќа 1,50 еур.
 • За едно дете до 6,99 години сместувањето е бесплатно
 • За второ дете до 6,99 години на дополнително легло се доплаќа 50% од цената на купонот за соодветната опција
 • За дете од 7 до 13,99 години на редовно легло се доплаќа 70% од цената на купонот за соодветната опција
 • За дете од 7 до 13,99 години на дополнително легло се доплаќа 50% од цената на купонот за соодветната опција
 • За дете над 14 години и трето возрасно лице на дополнителен кревет се доплаќа 70% од цената на купонот за соодветната опција
 • За единечно сместување потребно е да купите купон од соодветната опција + се доплаќа 60% од цената на купонот директно во хотелот
 • Сместување во собите е после 14 часот, напуштање на собите до 12 часот
 • All inclusive сместувањето започнува со вечера на денот на пристигнување и завршува со појадок на денот на заминување
 • Масажите се доплаќаат според ценовникот на хотелот
 • Сите доплати се прават дирекно во хотелот
 • Работно време на релакс центарот е од 10:00 до 19:00ч.
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Купоните може да се комбинираат за повеќедневен престој 
 • Понудата не важи за групни резервации
 • По наведениот рок купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена

Опис


Royal Bansko се наоѓа во живописниот дел од Банско наречен Gramadeto area, веднаш до UNESCO-заштитениот Национелн Парк Пирин на само 750 метри од ски лифтовите.

Сите апартмани се опремени со кујна и кабелска телевизија. Хотелот располага со 48 апартмани. За гостите е на располагање ски гардероба и бесплатен паркинг. На располагање има и ресторан, лоби бар, базен, интернет, транспорт до ски лифтот, а покрај тоа и перфектна услуга.

Хотелот се наоѓа на 10 мин. од гондолата на ски лифтот, со која што се искачувате на 2.600 мнадморска височина до највисоките покриени со снег писти, совршени за сноубординг и скијање. Удобната сауна, парна бања и базен, како и авантуристички мигови по ски-патеките на Банско,благопријатни за добро психичко и физичко здравје.

*При помалку од 20 гости, оброците се по претходно поставено мени

Програма All Inclusive Light

 • Појадок: 08-10 часот - на шведска маса или сет мени + кафе, чај, вода, сок
 • Ручек: 12:00 - 13:30 часот - за денови од недела до четврток се предлага lunch пакет, за сабота и недела е на шведска маса или сет мени + кафе, чај, вода, сок
 • Вечера:19-21 часот - на шведска маса или сет мени + вода, сок, пиво

Капацитет на сместување:

 • Двокреветно студио: 2 возрасни
 • Апартман со една спална: 2 возрасни, 2 возрасни + 1 возрасен, 2 возрасни + 2 деца до 12 год. .
 • Апартман со две спални: 4 возрасни,, 4 возрасни + 1 возрасен, 4 возрасни + 2 деца до 12 год. 
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

   

  

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.