Зимски релакс во Банско во Ноември и Декември! 30% попуст на ноќевање, ноќевање со појадок, ноќевање со појадок и вечера или на база All Inclusive Light во Royal Bansko

РАСПРОДАДЕНО

Зимски релакс во Банско во Ноември и Декември! 30% попуст на ноќевање, ноќевање со појадок, ноќевање со појадок и вечера или на база All Inclusive Light во Royal Bansko

Цена

930 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,328 ден.

Попуст

30%

Заштеда

398 ден.

Купени : 44

 • област Кошерината / Kosherinata Gramadeto Area, Bansko, Bulgaria (България), 2770

 • +359 879 830 581; +359 876 830 586

 • royalbansko@yahoo.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00 Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува едно ноќевање по избор:

 • Ноќевање, цена: 930 ден.(15 еур)
 • Ноќевање со појадок, цена: 1085 ден.(17,5 еур)
 • Ноќевање со појадок и вечера, цена: 1240 ден.(20 еур)
 • All Inclusive Light Ноќевање, цена: 1457 ден.(23,5 еур)

Во понудата е вклучено:

 • сместување во двокреветно студио или апартман со една или две спални
 • користење на внатрешен базен. парна бања, сауна, туш
 • користење на фитнес
 • интернет
 • туристичка такса

*Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања


Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.11.2018 до 23.12.2018
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Сместувањето може да биде во двокреветно студио (за 2 лица), апартман со една спална (2 + 2) или апартман со две спални (4 + 2) во зависност од исполнетоста на капацитетот
 • За закуп на соба потребно е да престојуваат минимум 2 лица.
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања
 • Доплати во хотелот:
 • За едно дете до 6,99 години сместувањето е бесплатно
 • За второ дете до 6,99 години на дополнително легло се доплаќа 50% од цената на купонот за соодветната опција
 • За дете од 7 до 13,99 години на редовно легло се доплаќа 70% од цената на купонот за соодветната опција
 • За дете од 7 до 13,99 години на дополнително легло се доплаќа 50% од цената на купонот за соодветната опција
 • За дете над 14 години и трето возрасно лице на дополнителен кревет се доплаќа 70% од цената на купонот за соодветната опција
 • За единечно сместување потребно е да купите купон од соодветната опција + се доплаќа 60% од цената на купонот директно во хотелот
 • Сместување во собите е после 14 часот, напуштање на собите до 12 часот
 • All inclusive сместувањето започнува со вечера на денот на пристигнување и завршува со појадок на денот на заминување
 • Масажите се доплаќаат според ценовникот на хотелот
 • Сите доплати се прават дирекно во хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Купоните може да се комбинираат за повеќедневен престој 
 • Понудата не важи за групни резервации
 • По наведениот рок купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена

Опис

Royal Bansko се наоѓа во живописниот дел од Банско наречен Gramadeto area, веднаш до UNESCO-заштитениот Национелн Парк Пирин на само 750 метри од ски лифтовите.

Сите апартмани се опремени со кујна и кабелска телевизија. Хотелот располага со 48 апартмани. За гостите е на располагање ски гардероба и бесплатен паркинг. На располагање има и ресторан, лоби бар, базен, интернет, транспорт до ски лифтот, а покрај тоа и перфектна услуга.

Хотелот се наоѓа на 10 мин. од гондолата на ски лифтот, со која што се искачувате на 2.600 мнадморска височина до највисоките покриени со снег писти, совршени за сноубординг и скијање. Удобната сауна, парна бања и базен, како и авантуристички мигови по ски-патеките на Банско,благопријатни за добро психичко и физичко здравје.

*При помалку од 20 гости, оброците се по претходно поставено мени

Програма All Inclusive Light

 • Појадок: 08-10 часот - на шведска маса или сет мени + кафе, чај, вода, сок
 • Ручек: 12,30 - 14 часот - на шведска маса или сет мени + вода, сок, пиво, национален алкохол, вотка, ракија, бело, црвено и розе вино
 • Вечера:19-21 часот - на шведска маса или сет мени + вода, сок, пиво, национален алкохол, вотка, ракија, бело, црвено и розе вино

Капацитет на сместување:

 • Двокреветно студио: 2 возрасни
 • Апартман со една спална: 2 возрасни, 2 возрасни + 1 возрасен, 2 возрасни + 2 деца до 12 год. .
 • Апартман со две спални: 4 возрасни,, 4 возрасни + 1 возрасен, 4 возрасни + 2 деца до 12 год. 
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

   

  

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ