Уживајте во Банско низ целата година (15.03 - 30.11.2020)! 53% попуст на ноќевање, ноќевање со појадок, ноќевање со појадок и вечера или All Inclusive ноќевање + користење на СПА центарот во Royal Bansko

Цена од

680 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1450 ден.

Попуст

53%

Заштеда

770 ден.

Добивате

Понудата е по лице за едно ноќевање по избор

Опции на понудата:

RO Ноќевање + СПА 1,450 ден. (23 еур)
680 ден. (11 еур)
BB ноќевање + СПА 1,847 ден. (30 еур)
868 ден. (14 еур)
НВ ноќевање + СПА 2,506 ден. (40 еур)
1,178 ден. (19 еур)
All Inclusive ноќевање + СПА 3,038 ден. (49 еур)
1,426 ден. (23 еур)

Во понудата е вклучено:

 • Сместување во двокреветно студио или апартман со една или две спални
 • Користење на СПА центар
 • Внатрешен затоплен базен со секција за деца (температра на вода 31°, темпертура на воздух 35°
 • Парна бања, сауна
 • Користење на фитнес
 • WiFi
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Пинг понг

*Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања

*Понудата НЕ е валидна за Велигденските празници

Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.03.2020 до 30.11.2020
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Сместувањето може да биде во двокреветно студио (за 2 лица), апартман со една спална (2 + 2) или апартман со две спални (4 + 2) во зависност од исполнетоста на капацитетот
 • Понудата НЕ е валидна за Велигденските празници
 • За закуп на соба потребно е да престојуваат минимум 2 лица
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања
 • Доплати во хотелот:
 • RO ноќевање:
 • За едно дете до 6,99 години сместувањето е бесплатно
 • За второ дете до 6,99 години на дополнително легло се доплаќa 3 евра за RO ноќевање, 4 евра за BB ноќевање, 6 евра HB ноќевање, 7 € All Inslusive ноќевање
 • За дете од 7 до 16,99 години на дополнително легло се доплаќа 6 € за RO ноќевање, 7 € за BB ноќевање, 10 € HB ноќевање, 12 € All Inslusive ноќевање
 • За дете над 17 години или трето возрасно лице на дополнителен кревет се доплаќа 8 € за RO ноќевање, 10 € за BB ноќевање, 14 € HB ноќевање, 16 € All Inslusive ноќевање
 • За единечно сместување потребно е да купите купон од соодветната опција + се доплаќа 7 € за RO ноќевање, 7 € за BB ноќевање, 7 € HB  ноќевање, 7€ за All Inclusive ноќевање
 • Сместување во собите е после 14 часот, напуштање на собите до 12 часот
 • All inclusive сместувањето започнува со вечера на денот на пристигнување и завршува со појадок на денот на заминување
 • Доплати:
 • Аркадни игри, флипери и фудбалче: 0.5 € по игра
 • Масажите се доплаќаат според ценовникот на хотелот
 • Билјард: 1 € за 1 партија
 • Терен за фудбал, тенис, одбојка и бадминтон: 5 € за 1 час
 • Место за скара: 10 € за 2 часа
 • Сите доплати се прават дирекно во хотелот
 • Работно време на релакс центарот е од 10:00 до 19:00ч.
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Купоните може да се комбинираат за повеќедневен престој 
 • Понудата не важи за групни резервации
 • По наведениот рок купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена

Опис

Royal Bansko се наоѓа во живописниот дел од Банско наречен Gramadeto area, веднаш до UNESCO-заштитениот Национелн Парк Пирин на само 750 метри од ски лифтовите.

Сите апартмани се опремени со кујна и кабелска телевизија. Хотелот располага со 48 апартмани. За гостите е на располагање ски гардероба и бесплатен паркинг. На располагање има и ресторан, лоби бар, базен, интернет, транспорт до ски лифтот, а покрај тоа и перфектна услуга.

Хотелот се наоѓа на 10 мин. од гондолата на ски лифтот, со која што се искачувате на 2.600 мнадморска височина до највисоките покриени со снег писти, совршени за сноубординг и скијање. Удобната сауна, парна бања и базен, како и авантуристички мигови по ски-патеките на Банско,благопријатни за добро психичко и физичко здравје.

*При помалку од 20 гости, оброците се по претходно поставено мени

Програма All Inclusive Light

 • Појадок: 08-10 часот - на шведска маса или сет мени + кафе, чај, вода, сок
 • Ручек: 12:00 - 13:30 часот - за денови од недела до четврток се предлага lunch пакет, за сабота и недела е на шведска маса или сет мени + кафе, чај, вода, сок
 • Вечера:19-21 часот - на шведска маса или сет мени + вода, сок, пиво

Капацитет на сместување:

 • Двокреветно студио: 2 возрасни
 • Апартман со една спална: 2 возрасни, 2 возрасни + 1 возрасен, 2 возрасни + 2 деца до 12 год. 
 • Апартман со две спални: 4 возрасни,, 4 возрасни + 1 возрасен, 4 возрасни + 2 деца до 12 год. 
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

   

  

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.