Дестинација Македонија! 31% попуст на ручек за 4 лица: 1кг речна пастрмка на скара во Мотел и Ресторан Чифлик - с. Белица во вредност од 800 ден. по цена од 550 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Дестинација Македонија! 31% попуст на ручек за 4 лица: 1кг речна пастрмка на скара во Мотел и Ресторан Чифлик - с. Белица во вредност од 800 ден. по цена од 550 ден.

img

Цена

550 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

800 ден.

Попуст

31%

Заштеда

250 ден.

Купени : 17

 • Белица, Македонија

 • 071 266 448

 • [email protected]

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 08:00 - 01:00 Саб-Нед: 08:00 - 01:00

Добивате

Ручек за 4 лица: 1кг речна пастрмка на скара во Мотел и Ресторан Чифлик - с. Белица

Mastercard Бонус: Купи го овој купон со Mastercard картичка и добиј го по специјална Mastercard цена од 522 ден.

* Разликата ќе ти биде вратена во твојата Grouper торбичка


Услови

 • Купонот може да се искористи од 24.09.2018 до 15.11.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Доколку не го искористите купонот до истекот на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат.
 • Превозот не е вклучен во понудата.
 • Mastercard е спонзор на кампањата Дестинација Македонија. Секоја зделка купена со Mastercard картичка ја добивате по специјална Mаstercard цена.

Опис

Доколку ви е потребно да се одморите од градскиот метеж во едно различно, планинско место за релаксација, со можност за доживување на природните убавини во Македонија, топло го препорачуваме “Мотел и Ресторан Чифлик” во с. Белица, во близина на Македонски Брод.

Мотел и ресторан Чифлик располага со капацитет од 8 соби и вкупно 27 лежаи. Две од собите се двокреветни, две се трокреветни и четири се четирикреветни. Сите соби се опремени со кујна, од кои три соби располагаат со сопствена кујна а останатите имаат заедничка кујна на спратот. Секоја соба располага со сопствено купатило и централно греење.

Grouper водич

Белица се наоѓа во Поречката област, во подножјето на планинскиот масив Мокра Планина (Даутица, Јакупица и Караџица) на надморска височина од 600 до 680 метри . Во овој предел се наоѓаат изворите на најубавата река во Македонија, реката Белешница, која преставува најголема притока на реката Треска.

На самата река Белешница, позната како една од најчистите и најладните реки во Македонија, се наоѓа и “Мотел и Ресторан Чифлик”. Покрај прекрасните македонски традиционални специјалитети, овој предел е и препознатлив по свежа речна, калифорниска и црвена пастрмка, како и многу други специјалитети од месо.

Покрај беличките извори, во овој предел може да ја посетите и пештерата “Пешна” која е прогласена за пештера со најголем отвор на балканот, Езерото “Козјак” за вистинските љубители на риболов, како и да ги искусите планиските прошетки низ Борова шума над самото с. Белица. Дополнително за време на викендите може да искусите и бесплатно јавање на коњи со придружба за деца.

Повеќе информации за Мотел и Ресторан Чифлик погледнете на следниот ЛИНК

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ