0 ја следат оваа компанија


Ruling Planets x Caelum Solar

1499 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Опис

Колекцијата Caelum Solar претставува спој на датумот на раѓање, положбата на некоја од планетите во соларниот систем и хороскопски знак. Комплетот се состои од две слики (хороскопски знак + планета) со димензии по ваш избор.

 • Овен - Марс: 21 Март - 19 Април
 • Бик -  Венера: 20 Април - 20 Мај
 • Близнаци - Меркур: 21 Мај - 20 Јуни
 • Рак - Месечина: 21 Јуни - 22 Јули
 • Лав - Сонце: 23 Јули - 22 Август
 • Девица - Меркур: 23 Август - 22 Септември
 • Вага - Венера: 23 Септември - 22 Октомври
 • Шкорпија - Плутон: 23 Октомври - 21 Ноември
 • Стрелец - Јупитер: 22 Ноември - 21 Декември
 • Јарец - Сатурн: 22 Декември - 19 Јануари
 • Водолија - Уран: 20 Јануари - 18 Февруари
 • Риби - Нептун: 19 Февруари - 20 Март

Уникатен подарок, кој со сигурност ќе предизвика емоција и насмевки на лицата на вашите најмили! Нашите дизајни се печатат во висока резолуција на хартија за слики, а ги добивате во рамка (црна или бела), внимателно спакувани и доставени на вашата адреса. 

ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ:

 • Достапни бои на рамки: црна или бела.
 • Пред печатење, Ви испраќаме preview на дизајнот, за да го видите и одобрите.
 • Премиум дизајните се разлкуваат од стандардните дизајни во однос на формат, врамување и принт. Врамувањето го правиме по нарачка кај нашиот партнер, врамуваме со дрвена/метална рамка со боја по ваш избор. Принтот поради поголемиот форматот се печати на специјална хартија и на посебни плотер машини и тука најмногу до израз доаѓаат деталите на дизајнот. 
 • Постои можност за изработка на дигитален принт (дизајн без рамка)
 • За сите дополнителни детали и прашањаможе да не контактирате на нашите социјални мрежиInstagram & Facebook.

Детали за испорака

За компанијата

Caelum - латински за небото над нас, сведок на секој посебен момент од нашите животи, приказна испишана преку поставеноста на ѕвездите низ времето.

Персонализираната ѕвездена мапа претставува приказ на ѕвезденото небо и небесните објекти на одреден датум, место и време. Среќата и насмевките од вашиот посебен момент овековечени преку нашите дизајни траат засекогаш.

Подарете момент со caelum.mk.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.