- 12%

12% попуст на Digitus DA-55100-1 HDMI Extender Set 50m од Рувекс

3950 ден.

3476 ден.

Преостанато време

 • ул. Народен фронт 19а/лок. 14 (TЦ Беверли Хилс 2ри кат)

  Одведи ме таму

  02 3290 585; 078 416 286

  ruvex@hotmail.com

Добивате

 Digitus DA-55100-1 HDMI Extender Set 50m

Опис

Технички карактеристики:

Овој сет овозможува пренос на дигитален видео и аудио сигнал 1080p/60Hz на растојание до 50м преку постоечка веќе вградена УТП мрежа, притоа едниот крај од мрежата се конектира со предавателната единица а на другиот со приемната единица од сетот

 • Овозможува пренос на видео сигнал до 50 метри преку постоечка-вградена УТП мрежа
 • Максимална видео резолуција : 1080p / 60 Hz
 • Подджува : CAT 6, CAT 6A, CAT 7 мрежни кабли 
 • EDID Switch – Овозможува подесување на резолуцијата и видео форматот кај трансмитерската единица 
 • HDMI Loop Out – Овозможува конекција на локален монитор со трансмитерската 
 • Supports PoE (Напојување преку постоечка УТП мрежа) – Нема потреба од напојување со струја на приемната единица 
 • Поддржува  HDCP 1.2a
 • Стандард: 4.95 Gbps
 • Поддржува некомпримиран Аудио сигнал како LPCM
 • Метално куќиште 
 • Едноставен за употреба 
 • Единица за напојување: DC 5V/2A
 • Димензии (1x unit): L 7.2 x W 6.70 x H 2.3 cm
 • Боја: црна
 • Пакетот содржи:
 • 1x HDMI Extender предавателна единица
 • 1x HDMI Extender приемна единица
 • 1x единица за напојување ( адаптер): DC 5V/2A
 • 1x инфра црвена предавателна единица
 • 1x инфра црвена приемна единица
 • 1x упатсво за употреба

УСЛОВИ

 • Купонот може да се искористи од 10.08.2019 до 10.10.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Производот можете да го подигнете од канцелариите на Рувекс (ул. Народен фронт ТЦ Беверли Хилс) или пак да ви биде доставен
 • Подигнувањето на производот е секој работен ден од 8:30 - 10:30 часот
 • Доколку сакате производот да ви се достави испратете email на компанијата со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број (или контактирајте телефонски)
 • Доставата не е вклучена во цената (истата е на трошок на примачот) и се плаќа при прием на пратката

Рок на користење на зделката

 • Купонот може да се искористи од 26.12.2019 до 26.02.2020

ПОДИГНУВАЊЕ

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Рувекс". За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот.
 • Подигнувањето на производот е секој работен ден од 8:30 - 10:30 часот
 • Види ги сите промоции и производи од "Рувекс" овде
 • Купениот производ може да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето. Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани.

ИСПОРАКА

 • Оваа компанија нуди достава со доплата за сите нивни производи
 • Доколку сакате производот да ви се достави испратете email на компанијата со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број (или контактирајте телефонски)
 • Доставата не е вклучена во цената (истата е на трошок на примачот) и се плаќа при прием на пратката
 • Види ја продавницата на "Рувекс" овде
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.