Тим билдинг кампања: #ЗајакниГоТимот со Sailing Macedonia [адреналин, компетитивност и натпреварувачки дух! 35% попуст на трка со едрилици по Охридско езеро во вредност од 9600 ден. по цена од 6240 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Тим билдинг кампања: #ЗајакниГоТимот со Sailing Macedonia [адреналин, компетитивност и натпреварувачки дух! 35% попуст на трка со едрилици по Охридско езеро во вредност од 9600 ден. по цена од 6240 ден.

Цена

6,240 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

9,600 ден.

Попуст

35%

Заштеда

3,360 ден.

 • Кеј Македонија, Охрид, Македонија

 • 077563044

 • [email protected]

Добивате

Тимска активност> Еднодневна трка со две едрилици по Охридско езеро

Вклучено:

 • полудневно изнајмување на две едрилици со скипер
 • кратка обука
 • користење опрема за безбдност на вода
 • диплома за победниците

Времетраење: од 09-17:00 ч.
Број на членови: минимум 6 (по 3 лица на едрилица), максимум 12 (по 6 лица на едрилица)
Стимулира: адреналин, компетитивност и натпреварувачки дух

*Цената се однесува за изнајмување на две едрилици


Услови

 • Купонот може да се искористи од 30.08.2018 до 04.10.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Турите се одржуваат во неработни денови, за викенд или работни денови после 16:00 часот
 • Понудата важи за минимум 6 лица, а максимум 12 лица
 • Во случај на лоши временски услови, можно е откажување на турата од страна на организаторот
 • За ручек по турата и ланч пакет за време на турата се доплаќа директно кај организаторот во вредност од 450 денари
 • Сместување и трансфер до центарот за едрење не се вклучени во цената на понудата

Потребна ви е фактура? Нема проблем. Има 2 начини.

 • Купете ги купоните со картичката од вашата фирма и пишете ни на [email protected]
 • Сакате да платите преку e-banking? Побарајте про-фактура на [email protected]
 • Во маилот навете ги следните податоци: име и адреса на вашата команија, корисничко име на Grouper профилот, линк од зделката и број на купони.

Опис

Оваа зделка е дел од кампањата #ЗајакниГоТимот.

Прочитај повеќе за кампањата во блог постот.

---------------------------------------------------------------------

Програма за еднодневен Тим-Билиднг 

 • - 09:00 – доаѓање во центарот за едрење, запознавање со инструкторите, кратка обука и поделба во групи
 • - 10:00 – испловување од центарот за едрење 
 • - 10:30 – прв можен старт на трка
 • - 11:30 – втор можен старт на трка
 • - 12:30 – трет можен старт на трка
 • - 14:30 – враќање во центарот за едрење
 • - 15:00 – организиран ручек на плажа “Кај Дивоно” 
 • - 17:00 – доделување дипломи за победниците

Тим-билдингот е се почесто користен термин во современиот начин на водење бизнис. Истражувањата на економски експерти за ефикасноста на поединците и работните групи докажале дека зголемувањето на психофизичките спосoбности и задоволството на вработените, особено на менаџерите кои работат под висок стрес, е потреба за ефикасно работење.

Како придонесува за тимот?

Едрењето е совршен спорт за тим билдинг затоа што: 

 • овозможува ново, уникатно и возбудливо искуство за учесниците; 
 • членовите на екипажот мора заеднички да соработуваат и градат меѓусебна доверба, со цел успешно управување на едрилицата; 
 • се појавуваат предизвикувачки ситуации кои бараат брзо размислување и соодветна реакција за успрешно справување со промените; 
 • ефикасната комуникација и лидерските способности се од суштинско значење за тимовите да ги постигнат целите поставени од нашите професионални инструктори; 
 • не е потребно претходно искуство, а едрењето е достапно за сите нивоа на физичка подготвеност на учесникот

Токму поради горенаведените предности, одлучивме да ви го понудиме едрењето како перфектна тимбилдинг активност. Целосната програма за оваа активност се организира во согласност со вашите барањa и можности.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.