#ТимскиАктивности - Игра, Дружење, Натпревар! 30% попуст на Меч Рејс трка со 2 едрилици – натпревар во едрење по Охридско езеро од Sailing Macedonia во вредност од 14 400 ден. по цена од 10 080 ден.

Цена

10080 ден.

Вредност

14400 ден.

Попуст

30%

Заштеда

4320 ден.

Добивате

Тимска активност: Еднодневна трка со две едрилици по Охридско езеро

Вклучено:

 • полудневно изнајмување на две едрилици
 • вклучени два скипери
 • кратка обука
 • користење опрема за безбдност на вода

Број на членови: максимум 10 (по 5 лица на едрилица)
Стимулира: адреналин, компетитивност и натпреварувачки дух

*Цената се однесува за изнајмување на две едрилици

Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.04.2019 до 31.07.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Турите се одржуваат во неработни денови, за викенд или работни денови после 16:00 часот
 • Понудата важи за максимум 10 лица на 2 едрилици
 • Можни се промени на програмата или нејзино откажување во зависност од временските услови, а должност на организаторот е навремено да ги информира учесниците еден ден пред одржување на Тим Билдингот;
 • За ручек по турата и ланч пакет за време на турата се доплаќа директно кај организаторот
 • Сместување и трансфер до центарот за едрење не се вклучени во цената на понудата

Потребна ви е фактура? Нема проблем. Има 2 начини.

 • Купете ги купоните со картичката од вашата фирма и пишете ни на [email protected]
 • Сакате да платите преку e-banking? Побарајте про-фактура на [email protected]
 • Во маилот навете ги следните податоци: име и адреса на вашата команија, корисничко име на Grouper профилот, линк од зделката и број на купони.

Опис

Оваа зделка е дел од кампањата #ТимскиАктивности.

Прочитај повеќе за кампањата во блог постот.

---------------------------------------------------------------------

Како придонесува за тимот?

 • топ десет активности за тим-билдинг;
 • овозможува ново, уникатно и возбудливо искуство за учесниците;
 • членовите на тимот мора да се фокусираат на важноста на тимската работа и градење меѓусебна доверба;
 • учесниците се соочуваат со различни ситуации, кои бараат брза и соодветна реакција;
 • потребна е ефективна комуникација помеѓу учесниците, со цел исполнување на задачите поставени од тим-лидерот;
 • не е потребно претходно искуство;

Што е “Match Race”?

“Match Race”  е дисциплина во спортско едрење, во која меѓусебно се натпреваруваат два тима во две идентични едрилици. Тоа е еден-на-еден дуел, во кој секој тим под водство на лиценциран скипер од тимот на “Sailing Macedonia” има своја стратегија и тактика за остварување на крајната цел, први да ја поминат целната линија.

*Организаторите целосно ја обезбедуваат потребната опрема

 • Тип на едрилица: H22 One Design
 • Максимален број на учесници: 10 (десет)

ПРОГРАМА ЗА ЕДНОДНЕВЕН ТИМ БИЛДИНГ

 • 09:00 – доаѓање во центарот за едрење, запознавање со тимот на “Sailing Macedonia”, кратка обука за безбедност на вода и формирање тимови;
 • 09:30 – испловување од центарот за едрење;
 • 10:15 – планиран старт на трките;
 • 13:00 – враќање во центарот за едрење;
 • 13:30 – прогласување на победниците и доделување дипломи на сите учесници;
 • 14:15 – организиран ручек- ОПЦИОНАЛНО;
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.