78% попуст на контролен уро-гинеколошки преглед за неможност на задржување на урина од Sante Plus Group во вредност од 4000 ден. по цена од 890 ден.

РАСПРОДАДЕНО

78% попуст на контролен уро-гинеколошки преглед за неможност на задржување на урина од Sante Plus Group во вредност од 4000 ден. по цена од 890 ден.

Цена

890 ден..

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

4,000 ден..

Попуст

78%

Заштеда

3,110 ден..

Купени : 6

 • 1596 бр.38 1000 Скопје, Македонија

 • 02 511 20 16

 • kontakt@gmail.com

Добивате

Контролен уро-гинеколошки преглед за неможност на задржување на уринa:

 • Ултразвучен преглед
 • Тестирање на континентност на урина
 • Проценка на степен на вагинални спадов
 • Совети за превенција

Прегледот го извршува Прим. Д-р Бранко Поповски


Услови

 • Купонот може да се искористи од 28.08.2018 до 31.10.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на термин

Опис

Уринарната инконтиненција е неконтролирано испуштање на урината од мочниот меур.
Доколку зачестено уринирате или имате зачестени нагони за мокрење, веднаш јавете се на доктор.

Постојат три ризик фактори за уринарна инконтиненција:

 • Стресот претставува испуштање на урина при мал напор, од типот на кивање или кашлање.
 • Уринарна инконтиненција предизвикана од силен нагон се случува во моментите кога доаѓа до грчење и контракции на мочниот меур.
 • Третиот тип на уринарна инконтиненција е резултат на комбинација од овие две појави.

Како да превенирате ваква состојба?

 • Одржувајте нормална тежина.
 • Откажете се од пушењето цигари
 • Правете вежби за карлицата во текот на бременоста
 • Бидете во форма, вежбајте и бидете физички активни.

*Доколку оваа состојба се појави, има повеќе начини како да се третира.
**Обратете се кај својот гинеколог и слушнете ги опциите за третман

Специјалната Болница по Гинекологија Акушерство и Биопотпомогнато оплодување Санте Плус располага со сите современи медицински услови за да може да се справи со проблематиката пред и после пораѓајот, како и сите болести кои се од гинеколошка гранка. Во Санте Плус работи високо квалификуван медицински персонал кој нуди 24 часовна професионална услуга.

Најсовремени испитувања:

 • дијагностика и лекување на стерилитет
 • третирање на нередовен менструален циклус
 • анализи и лекување на менопауза
 • тестови за рано утврдување на карциноми
 • подврзување на туби како контрацептивна метода
 • операции за лекување на различни гинеколошки болести
 • миектомијa
 • хистеректомија
 • бареекстраутерина
 • оваријални цисти
 • операции од областа на урологијата и третирање на incontinentio иппае (неможност за задржување на урина)  
 • инфекции на урогенитален систем, дијагностицирање и лекување на цистични промени
 • гинеколошки инфекции
 • совети за планирање на семејство (постапки за заштита од бременост)

Нова Перспектива за Вашето Здравје, Пациентите на прво место.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ