40% попуст на работна тетратка за деца во предучилишна возраст и прво одделение - Учам да пишувам од Санто Стеф - С во вредност од 210 ден. по цена од 125 ден.

Цена

125 ден.

Вредност

210 ден.

Попуст

40%

Заштеда

85 ден.

Добивате

Работна тетратка за деца во предучилишна возраст и прво одделение - Учам да пишувам

*Работната тетратка е одобрена е од Министерството за образование на Република Македонија, Решение бр. 11-11058/3 од 17.09.2014 година

Услови

 • Купонот може да се искористи од 29.12.2018 до 31.01.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Подигање ул. Есенинова бр. 2в, Кисела Вода, Скопје, во просториите на Груп Солушн

Опис

Систематизиран материјал за усвојување на елементарните линии и развивање на графомоториката на децата. Содржини што го поттикнуваат интересот за самостојно пишување, развиваат љубов кон мајчиниот јазик, поттикнуваат емпатија и љубов кон природата и кон животните, ги поттикнуваат мисловните процеси анализа и синтеза. Работната тетратка „Учам да пишувам“ е издание за секое дете кое е во фазата на претпишување, без разлика на возраста (некои деца порано, а некои подоцна ги усвојуваат овие вештини), и токму затоа е идеален прирачник за учениците со типичен развој, но и за децата со пониски когнитивни способности, вклучени во рамките на една инклузивна училница. Погледнете дел од изданието и нарачајте си ја, зашто така му правите голема услуга на вашето дете. Нарачката ќе ја добиете на адресата што ќе ја впишете во формуларот за нарачка без дополнителни трошоци за поштарина, а по примената уплата.

Врска до формуларот за нарачка http://santostef.com.mk/naracaj/ 

Погледнете дел од изданието http://santostef.com.mk/wp-content/uploads/2016/08/ucam_da_pisuvam-1-1.pdf

За Сантостеф

Ние ви помагаме да се разберете, зашто зборовите се значајни само кога имаат смисла!

Друштвото за интелектуални услуги и издаваштво се грижи за вашите потреби од областа на преводот, лектурата, издаваштвото. За вас ги обезбедуваме најквалитетните преводи на стручни текстови, а ги преведуваме и сите документи - од лични документи за физички лица до сертификати и тендерска документација за правни лица со печат од овластен судски преведувач. Секогаш подготвени да пружиме најверен официјален превод. Кај нас ве очекуваат дипломирани професори, лиценцирани лектори, овластени судски преведувачи со долгогодишно искуство.

Имате материјал или идеја за креирање печатено издание - списание, книга, прирачник...и потребна ви е помош за финално обликување, Санто Стеф - С ќе се погрижи да го добиете најдобриот краен продукт од вашата замисла. Нашиот стручен тим ви нуди: 

Уредување на текстот за издавање 

 • Лектура 
 • Превод 
 • Техничка обработка 
 • Компјутерски дизајн 
 • Стручна редакција за соодветната област 
 • Подготовка за печатење

Професионални преводи за следниве јазици:

 • Српски
 • Англиски
 • Бугарски
 • Германски
 • Словенечки
 • Чешки
 • Грчки
 • Руски
 • Француски
 • Албански
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.