Предјадење
Нудлс
Донбури
Морско
Сет
Десерти
Салати
Бенто
Пијалоци
Нигири
Ролс
Сашими
Месо
СушиРолс
Sushico
Достава се врши од 11 до 22 ч. во рок од 1 час
Минимална нарачка за достава е 1000 ден.
Бесплатна достава за сите нарачки
Работно време за подигнување: од 11 до 22 часот
Клик за мени
Сашими сет
#ХранаДоДома

Опции на понудата:

Sake
Лосос (12 парчиња)
660 ден.
Maguro
Туна (12 парчиња)
660 ден.
Sashimi Mix
(12 парчиња)
690 ден.
Sake & Maguro
Лосос и Туна (12 парчиња)
660 ден.
Deluxe Set
(13 парчиња)
770 ден.
Гарнир Sushico вакаме салата
Алергени: сусам
120 ден.
Гарнир органски соја зрнца
120 ден.
Гарнир Мисо супа
Алергени: соја, сезонско морско
120 ден.
Гарнир ориз на пареа
120 ден.
Додаток - Соја сос
40 ден.
Додаток - Ѓумбир
40 ден.

Опис

*Може да додадете гарнир за +120 ден со вашата нарачка на Сашими сет.

За компанијата

Лоциран во срцето на градот, во Дебар маало, SushiСo е првиот суши ресторан во земјава кој нуди исклучително квалитетни специјалитети од модерните кујни на Јапонија, Тајланд и Кина.

Во процесот на подготовка на храната, огромно внимание се посветува на почитувањето на стандардите за квалитет. SushiCo ресторанот е карактеристичен по високо професионалната услуга на персоналот што воедно претставува и дополнителен мотив за посета при различни пригоди.

Ресторанот е одлично место за семејни или бизнис средби или дружби со пријателите, а овозможува и бесплатна достава на храна до посакуваната локација во Скопје.