img
img
img
img
img
img
img

4 ја следат оваа компанија


Sea Daffodil Aqua Gel Cream

2570 ден.

Шифра:

Креми/Лосиони
 • Градски трговски центар, 1-ви кат, Кеј 13 Ноември, 1000 Скопје

  Одведи ме таму

  02 317 6743

  info@olpeo.mk

Опис

Хидратантен крем кој помага за смирување на кожа оштетена од сонце и за балансирање на нивоата на влажност.

Овој хидратантен крем ја негува иритираната и чувствителна кожа, ја смирува и ја одржува здрава.

Екстрактот од алое вра и хијалуронската киселина на кожата ѝ даваат длабинска хидратација, додека есенцијалните масла од шипка, кора од портокал, кедар и бабасу ја негуваат и освежуваат изморената кожа.

Екстрактот од Pancratium maritimum помага во осветлување на хиперпигментацијата педизвикана од сонце, обезбедуваат долготрајна хидратација и ја одржуваат кожата освежена и хидратирана.

Состав: *eкстракт од лист од Aloe barbadensis, вода, глицерин, бетаин, лаурил оливат, *масло од семе од Orbignya oleifera, натриум карбомер, цетерил алкохол, бехенил алкохол, стероли од Glycine soja, глицерил каприлат, масло од Rosa canina, токоферол, масло од семе од Helianthus annuus, лимонска киселина, хидрогенизиран лецитин, алантоин, фенетил алкохол, P-aнична киселина, натриум фитат, масло од Citrus aurantium bergamia, полиглицерил-10 дистеарат, левулинска киселина, 1,2 хександиол, масло од Citrus limon, масло од кора од Citrus aurantium dulcis (портокал), натриум хидроксид, натриум левулинат, аденозин, натриум хиалуронат, масло од Cedrus atlantica, церамид NP, метанол, алкохол, екстракт од Pancratium maritimum *сертифицирано органски

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.