Last Minute летен попуст! 25% попуст на лиценциран курс за Adobe Illustrator CC 2019 + сертификат за успешно завршен курс во Seavus Education & Development Center во вредност од 9100 ден. по цена од 6825 ден.

Вредност

9100 ден.

Попуст

25%

Заштеда

2275 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 3 | Остануваат: 4

 • 11th October St. 33 а, Skopje, Macedonia

  Одведи ме таму

  078 499 664

  sedc@seavus.com

Добивате

Лиценциран курс за Adobe Illustrator CC 2019 + Adobe сертификат за успешно завршен курс

 • Динамика и термини: Понеделник, Вторник и Четврток (17:15 до 19:45)
 • Должина на модулите: 30 часа
 • Времетраење: 03.09-26.09.2019

Услови

 • Купонот може да се искористи од 19.08.2019 до 02.09.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот, задолжително информирајте се за слободни места во компанијата на емаил sedc@seavus.com или на 078 499 664
 • Потребно е да се пријавите за следење на курсот и да го испратите купениот купон на емаил sedc@seavus.com
 • Пријавувањето е до 02.09.2019 или до пополнување на слободни места 
 • Почеток на курсот: 03.09.2019

Опис

Содржина на курсот:

 • Запознавање со работната површина и избор на цртежи
 • Користење на облици за креирање на цртежи за разгледници
 • Трансформација на цртежи
 • Креирање на илустрации со алатките за цртање и користење на боја за подобрување на знаци
 • Додавање на тип на постер
 • Организација на вашиот цртеж во слоеви, мешавини и шаблони
 • Користење на четкички за креирање на постер
 • Истражување на креативни употреби на ефекти и графички стилови
 • Креирање цртеж за маичка
 • Користење на Illustrator CC со други Adobe апликации
 • Експортирање на содржини

За Seavus Education & Development Center

Сеавус Едукативен и Развоен Центар - е водечки тренинг центар специјализиран за обуки и академии во областа на информатичка технологија, дизајн и бизнис менаџмент. Носител е на меѓународни лиценци и сертификати од светски познати брендови со кои соработува во реализација на своето широко портфолио. Воедно со преку 300 студенти годишно, SEDC е и најголемата Академија за неформално образование во Македонија.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.