25% попуст на лиценциран курс за SCRUM Master + сертификат за успешно завршен курс во Seavus Education & Development Center во вредност од 24 800 ден. по цена од 18 600

Цена

18600 ден.

Вредност

24800 ден.

Попуст

25%

Заштеда

6200 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 1 | Остануваат: 4

 • 11th October St. 33 а, Skopje, Macedonia

  Одведи ме таму

  078 499 664

  sedc@seavus.com

Добивате

Лиценциран курс за SCRUM Master + сертификат за успешно завршен курс

Динамика и термини: 

 • Должина на модулите: 20 часа
 • Времетраење: Обуката се одвива во текот на 4 дена (по 5 школски часа), од 16.30 до 20.15 ч.
 • Времетраењето на 1 школски час е 45 минути
 • Обуките се изведуваат онлајн
 • Датум: 23-ти до 27-ми Ноември

Услови

 • Купонот може да се искористи од 23.11.2020 до 27.12.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот, задолжително информирајте се за слободни места во компанијата на емаил sedc@seavus.com или на 078 499 664
 • Потребно е да се пријавите за следење на курсот и да го испратите купениот купон на емаил sedc@seavus.com
 • Почеток на курсот: 23-ти до 27-ми Ноември

Опис

Овој курс за 4 дена ќе ве научи како да имплементирате Scrum за да ја зголемите вредноста, да ја подобрите продуктивноста и да ги оптимизирате вкупните трошоци за сопственост на софтверски производи и исто така ќе ви даде основа да станете овластен Scrum Master.
Овој курс е комбинација на инструкции и вежби базирани на тимови, и учи што е во срцето на  Scrum and Agile movement.

Учесниците ќе научат зошто PSM е врвен курс за ефективни Scrum Masters и за секој што тренира тим за развој на софтвер кон зголемена ефикасност и ефективност. 

Во текот на курсот, учесниците се предизвикуваат да размислуваат во однос на принципите на Скрам за подобро да разберат што да прават кога ќе се вратат на работното место.

Содржина на курсот:

 • Theory & First Principles (Complexity of Software Development; Predictability of Software Development; Self-Organization; Self-        Organization; Case Study & Exercises)
 • The Scrum Framework ( What’s Needed for Scrum?; How is Scrum Empirical and Iterative?; The Scrum Framework; Definition of done; Case Study & Exercises)
 • Planning & Reporting (Exploring Accountability; Organizing Work; Release Strategies; Reporting Progress; Case Study & Exercises)
 • People & Teams (Team Composition; Team behaviour; Team Conflicts; Dispersed & Distributed Teams; Case Study & Exercises)
 • The Scrum Master (Scrum Master Responsibilities; Scrum Master Skills; Scrum Master Challengers; Case Study & Exercises)
 • Scrum at Large (Scaling Scrum; Scrum in the Enterprise; Organizational Culture Change; Case Study & Exercises)

За компанијата

Seavus Education & Development Center

Сеавус Едукативен и Развоен Центар - е водечки тренинг центар специјализиран за обуки и академии во областа на информатичка технологија, дизајн и бизнис менаџмент. Носител е на меѓународни лиценци и сертификати од светски познати брендови со кои соработува во реализација на своето широко портфолио. Воедно со преку 300 студенти годишно, SEDC е и најголемата Академија за неформално образование во Македонија.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.