20% попуст на традиционален Усуи Реики дводневен семинар од сертифициран Реики Мастер - учител Силвана Пехмоеллер + германски интернационален сертификат и прирачник за прво ниво од Реики курс во вредност од 15 000 ден. по цена од 12 000 ден.

Вредност

15000 ден.

Попуст

20%

Заштеда

3000 ден.

Добивате

Tрадиционален Усуи Реики дводневен семинар + германски интернационален сертификат со печат за завршен I степен РЕИКИ и прирачник за прво ниво

Термини на семинарот:

  • 03.07 и 04.07.2019
  • 09.07 и 10.07.2019
  • 11.07 и 12.07.2019

*Силвана Пехмоеллер е докторка по алтернативна медицина, а воедно единствен сертифициран Реики Мастер во Македонија. Предава во Германија и во Македонија и успешно го шири знаењето за Реики.

*Групите се со ограничен број на практичари. Секоја група се состои од 6 до 8 практичари. 

 

Услови

  • Купонот може да се искористи од 03.07.2019 до 12.07.2019
  • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
  • Задолжително е претходно пријавување на silvana.pehmoeller123@gmail.com или на вибер на 070/225775

Опис

Ако сте заинтересирани да си помогнете сами себе и на вашите најблиски, а не сте сигурни дека имате предиспозиции за тоа, Реики е најбезбедниот начин тоа да го направите за вас, бидејќи секој човек, без исклучок, може да стане успешен Реики исцелител по обуката и инициацијата што ќе ви ја направи Реики учителот. Обуката се разликува врз основа на искуството и праксата на
учителот, личното искуство и количината на стекнатото знаење на Мастер – учителот, како и количината на практичното знаење кое го овозможува учителот.
Процесот на отварање и прилагодување (иницирање) го остварува РЕИКИ Мастер – Учител, со помош на специјални техники на канализирање на Животна енергија. Ако сите други знаења практичарот може да ги стекне самостојно преку едукација и пракса, отварањето и прилагодувањето не е возможно да се изврши самостојно. Реики се пренесува линиски од учителот на ученикот, поради што и оваа метода е единствена како таква. Реики Учителот и овозможува на личноста во рок од неколку минути (во зависност од нивото на Реики практичарот) да активира проток на Животна енергија низ својот организам. 

Мојот учител, беше ученик на Филис Леи Фурумото внука на Хаваја Таката (првата жена во светот – Реики практичар), која продолжува да го шири знаењето за Реики.  
Реики не е религија, не е окултно учење, туку комплементарна метода на исцелување на традиционалната медицина, која е легализирана и одобрена од Министерство за здравје на Македонија, како средство за унапредување на здравјето и рехабилитација.

Почетокот на XX век Јапонецот, др. по филозофија Микао Усуји составил техника за пренесување на вештините за канализирање на Универзална Животна Енергија, која ја нарекува РЕИКИ. 

1921 година, Др Микао Усуји, отвара приватна клиника, каде успешно ја практикува Реики методата со методи на современата медицина. Медицинскиот персонал во многу клиники во Германија, ефикасно ја применува и користи оваа метода, штитејки се пред се сами себе, користејки ја Реики енергијата, без да ја троши личната енергија, служи како канал и ја пренесува Реики енергијата на пациентот таму каде што му треба. Една од причините за пореметување на работата на организмот е недостаток на витална енергија. Реики исцелувањето се врши преку дланките. Канализирањето и усмерувањето на Животната енергија за унапредување на здравјето традиционално се врши со поставување на дланките на одредена област на телото. Исцелителот е канал на универзалната животна енергија. Третманот подразбира хармонизирање на енергетското поле на пациентот, менување на негативните животни навики и ослободување од натоложените емоционални трауми.

Со практикување на Реики методата се надокнадува недостатокот на енергија на организмот, со што се зголемува неговата одбранбена способност и се подобрува работата на сите функции. Исто така, Реики ги опушта мускуллите, ослободува од грчеви, учествува во балансирање на сите системи.
Третманот позитивно делува врз духот, телото и умот на пациентот.

Ги отвара затворените чакри и меридијани, дозволува слободен проток на животната енергија низ човечката енергетска мрежа. Реики е основен космички принцип и неговото благопријатното влијание е длабинско.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.