12 ја следат оваа компанија


Senior Formula (90 таблети)

890 ден.

Опис

Мултивитамини за повозрасни Senior Formula е мултивитамински производ специјално создаден за лица на возраст над 50-тата година, кој воедно содржи минерали, елементи во траги, антиоксиданти, биофлавоноиди и екстракти од билки како ginkgo biloba, семки од грозје и кора од бор. Дозирање: 1-3 таблети дневно со оброк или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 90 СОСТАВ: 10 мг Лист од гинко билоба, 15 мцг Супероксид дисмутаза, 10 мг Витамин Е, 1.77 мг Бета каротен, 400 И.Е. Витамин Д, 1.2 мг Витамин Б1, 1.5 мг Витамин Б2, 10 мг Ниацинамид, 3 мг Пантонтенска киселина, 1.5 мг Витамин Б6 (пиридоксин), 50 мцг Биотин, 70 мцг Фолна киселина, 5 мг Холин, 5 мг Инозитол, 4 мг ПАБА, 1 мцг Витамин Б12, 60 мг Витамин Ц, 5 мг Калиум, 5 мг Цинк, 300 мцг Бакар, 3 мг Железо, 800 мцг Манган, 50 мцг Хром, 25 мцг Молибден, 2 мг Бетаин HCl, 5 мг Биофлавоноид комплекс, 1 мг Хесперидин комплекс, 1 мг Л-Глутатион, 20 мцг Јод, 20 мцг Селен, 1 мг Екстракт од семки на грејпфрут, 500 мцг Лутеин, 1 мг Екстракт од бор ВНИМАНИЕ! Употребата на Ginkgo biloba не се препорачува во случај на примена на антикоагуланти или пред операција бидејки може да го продолжи времето потребно за коагулација. Треба да се избегнува за време на бременост и доење. Пациентите болни од дијабет треба да се консултираат со лекар пред употреба на производот! Производител: Calivita International

Детали за испорака

Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
  • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 100 денари
  • Време потребно за достава: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на 072 225 505, 2 3111 404
  • Види ја продавницата на "Медика Про" овде
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи
  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.