Дестинација Македонија! Регенерација во Дебарски Бањи (Септември-Октомври)! 13% попуст на ноќевање со појадок, ручек и вечера + бањски третман + лекарски преглед во Хотел и Бања Косоврасти во вредност од 2350 ден. по цена од 2050 ден.

img

Цена

2050 ден.

Вредност

2350 ден.

Попуст

13%

Заштеда

300 ден.

Преостанато време

Купени: 260

 • Косоврасти, Macedonia

  Одведи ме таму

  071 222 440, 046 842 222

  [email protected]

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:

 • Ноќевање со појадок, ручек и вечера во двокреветна или трокреветна соба по избор 
 • Лекарски преглед (задолжителен за сите што ќе користат третмани) во вредност од 1200 денари
 • Сите третмани дадени од лекар освен масажа (хидротерапија, фанготерапија, електротерапија, кинезитерапија)
 • Користење на внатрешен и надворешен минерален базен

*Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања
*Купоните може да се искористат за максимум 4 ноќевања во хотелот

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.09.2022 до 31.10.2022
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го контактирате хотелот на наведените телефонски броеви за да ја комплетирате резервацијата
 • Задолжително приложување на отпечатен ваучер на рецепција при пристигнувањето во хотелот
 • Пред патување препорачуваме да се провери состојбата на патот Маврово-Дебар
 • Во понудата е вклучен лекарски преглед (задолжителен за сите што ќе користат третмани) во вредност од 1200 денари
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања односно да купите 2 купона
 • Купоните може да се искористат за максимум 4 ноќевања во хотелот
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати (директно во хотелот):

 • За деца до 7.99 години сместувањето е бесплатно
 • За деца од 8 до 11.99 години се доплаќа 900 денари на ден
 • За лица над 12 години потребно е да се купи купон од соодветната опција

Опис

Бања Косоврасти

Бања Косоврасти е современ ресорт со 75 модерни соби, сите со поглед кон Дебарското Езеро. Прекрасна природа, високи планини, кањонот на реката Радика, Дебарското Езеро Шпилје и пешачките патеки, се најпогодното место за релаксирачки прошетки како и за оние што бараат авантури и предизвици. Водата богата со здравје, со векови има докажано дека е единствено решение за лекување на разни болести.

Спа центaрот е лоциран одделно од хотелот и располага со различни спа искуства за сите корисници.
Бања Косоврасти има професионален лекарски тим кој ги применува старите природни фактори како и најсовремените достигнувања во медицината. Резултатите внимателно се следаат и се споредуваат со планираните. Особено внимание се обрнува за мотивирање на клиентите за активно учество во реализација на сите планирани активности, за ефективен третман за време на престојот.

Grouper интересни факти за Дебар

 • Термоминералните води се прочуени и се вбројуваат меѓу најпознатите бањски лековити води во Европа и светот за лекување на разни болести
 • Дебарските Бањи се рангирани на прво место во Европа а трето во светот.
 • Во непосредна близина е гипсената пештера Алчија, заштитено подрачје во категоријата - споменик на природата.
 • Долнореканските моми и жени со вештината која ја наследиле и научиле од нивните мајки и баби, прават вистински чуда од областа на рачната изработка. 
 • Изработуваат шамии со киски (висулци), од монистра, клабодан, свила, волница или волнена преѓа, везени, исплетени и исткаени.  Етно накит Made in Macedonia кој допрва ја очекува својата светска промоција.
 • Дебарската котлина има блага медитеранска клима во лето, и планинската клима во зима.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.