Вистинско уживање и релаксација во Созопол (01.05 - 30.09.2019)! 20% попуст на ноќевање на база All Inclusive во сместување и термин по избор во Serena Residence Hotel

Цена од

2261 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2826 ден.

Попуст

20%

Заштеда

565 ден.
 • Sozopol, Bulgaria

  Одведи ме таму

  + 359 888 142 257, +359 885 948 746

  booking@serena-residence.bg

Добивате

Понудата е по лице и вклучува ноќевање на база All Inclusive во сместување и термин по избор

Опции на понудата:

1 All Inc. ноќевање во Студио 2 + 1 (01.05-14.06.2019 и 09.09-30.09.2019) 2,826 ден. (46 еур)
2,261 ден. (36 еур)
1 All Inc. ноќевање во Студио 2 + 1 (15.06-27.06.2019 и 26.08-08.09.2019) 3,283 ден. (53 еур)
2,626 ден. (42 еур)
1 All Inc. ноќевање во Студио 2 + 1 (28.06 - 04.07.2019) 3,556 ден. (57 еур)
2,845 ден. (46 еур)
1 All Inc. ноќевање во Студио 2 + 1 (05.07-25.08.2019) 4,012 ден. (65 еур)
3,209 ден. (52 еур)
1 All Inc. ноќевање во Апартман со 1 спална (01.05-14.06.2019 и 09.09-30.09.2019) 3,009 ден. (49 еур)
2,407 ден. (39 еур)
1 All Inc. ноќевање во Апартман со 1 спална (15.06-27.06.2019 и 26.08-08.09.2019) 3,465 ден. (56 еур)
2,772 ден. (45 еур)
1 All Inc. ноќевање во Апартман со 1 спална (28.06 - 04.07.2019) 3,739 ден. (60 еур)
2,991 ден. (48 еур)
1 All Inc. ноќевање во Апартман со 1 спална (05.07-25.08.2019) 3,947 ден. (64 еур)
3,355 ден. (54 еур)

Во понудата е вклучено:

 • Појадок, ручек, ужина и вечера 
 • Користење на лежалки и чадор покрај базенот
 • Игри и анимација за најмалите во период од 15.06 - 15.09.2018
 • WiFi интернет 
 • Туристичка такса и осигурување

*Детален опис на менито за All Inclusive програмата можете да погледнете во делот ОПИС

*Бесплатно сместување на 2 деца до 13.99 год. со 2ца возрасни во период 14.05 - 27.06 и 09.09 - 30.09.2019

*Капацитетите за 03-04.09.2019, 06-07.09.2019 и од 15.09-30.09.2019 се целосно исполнети за студио и апартман

Услови

 • Купонот може да се искористи од 22.05.2019 до 30.09.2019
 • Бесплатно сместување на 2 деца до 13.99 год. со 2ца возрасни во период 14.05-27.06 и 09.09-30.09.2019
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Капацитетите за 03-04.09.2019, 06-07.09.2019 и од 15.09-30.09.2019 се целосно исполнети за студио и апартман
 • Задолжително приложување на отпечатен ваучер на рецепција при пристигнувањето во хотелот
 • За закуп на соба потребни се минимум 2 лица, односно потребно е да купите минимум 2 купони за едно ноќевање
 • Доплати:
 • За деца до 1.99 години сместувањето е бесплатно
 • За прво дете од 2 до 13.99 год на прво дополнитeлно легло сместувањето е бесплатно
 • Дете од 2 до 13.99 год на второ и трето дополнително легло се доплаќа 40% од цената на купонот за возрасен
 • Доплата за трето возрасно лице - 80% од цената на купонот
 • Сите доплати се прават на рецепција дирекно во хотелот
 • Бебешко креветче е бесплатно
 • Check in во хотелот се прави после 15 часот, а check out до 11 часот
 • Капацитет на студио 2 + 1 (3 лица)
 • Капацитет на апартман 2+ 2 (4 лица)
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку не го искористите купонот до истекот на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Сместен помеѓу многуте згради и хотели во близина на Созопол, хотелот преставува оаза на задоволство, луксуз и спокојство. Лоциран покрај морето во комбинација со мирис на борова шума Serena Residence ќе ви понуди уникатно искуство. Висококвалитетен комплекс кој се наоѓа во околината на Мапи, пред кампинг Каваци. На само 300 метри од една од најубавите плажи на Јужниот брег на Црното Море - плажата Каваци и 3 км од центарот на градот Созопол.

Apart Hotel Serena Residence располага со целосно опремени, удобни и пространи апартмани и студија. Нашата главна цел е да им обезбедиме на нашите гости добра услуга и да уживате и во најмалите детали за време на вашиот престој. Apart Hotel Serena Residence ќе ви обезбеди се што ви е потребно за целосно уживање во вашиот одмор

Хотел Serena Residence располага со:

 • Ресторан • Базен
 • Внатрешен базен
 • Детско катче
 • Фитнес
 • Лифт
 • Бесплатен Интернет
 • Паркинг
 • Сала со игри

Серена Резиденс е комплекс кој располага со 19 луксузни студија и 72 апартмани со една спална соба. Секој од апартманите и студијата располага со балкон, клима и приватна бања.

Студиото се состои од една соба со два / три главни кревети, фотелја / софа кревет, кујна, бања со туш кабина и тераса. Максимален капацитет за сместување - 3 лица на основни легла или основни и помошни легла.

Стандардните и Стандард плус апартмани со една спална имаат две соби - спална и дневна соба со софа кревет и / или фотелја, кујна со електрични рингли, бања со туш кабина и тераса. Максимален капацитет за сместување во стандарден стан - 4 лица - 2 возрасни на основни легла и 1 возрасен или 2 деца на дополнителен кревет. Максимален капацитет за сместување во Стандард Плус - 5 лица - 2 возрасни на основни легла и 2 возрасни и 1 дете на помошни легла.

Супериорен апартман со една спална соба располага со две соби - една спална и дневна соба со два главни кревети, софа кревет / фотелја, кујна со електрични рингли, бања со туш кабина и тераса. Максимален капацитет за сместување - 6 лица - 4 возрасни на основни легла и 1 возрасни / 2 деца на дополнителен кревет.

Собите се опремени со:

 • Сателитска телевизија
 • Телевизор
 • Фрижидер
 • Клима уред •
 • Фен •
 • Услуга за чистење - секој ден 
 • Промена на крпи - 3 дена.
 • Рецепцијата работи од 07,30 – 24,00

All Inclusive програма:

1. Појадок: 08.00 – 10.00 часот во главниот ресторан

 • Топли пијалоци од машина: кафе, капучино, чоколадно млеко, макијато
 • Чај од билки или овошен
 • Сок и вода
 • Млеко и јогурт
 • Леб (мин. 2 видови)
 • Разни пецива, француски тост, кроасани
 • Јајца: варени јајца, пржени јајца
 • Млечни производи: сирење, кашкавал, путер
 • Колбас, чорба, шунка, сланина,
 • Мусли и корнфлекс,
 • Мед, џем,
 • Свеж сезонски зеленчук
 • Свежо сезонско овошје

2. Ручек од 12.30 до 14.00 часот во главниот ресторан, вклучува:
Салати:

 • свежо подготвени салати од свеж зеленчук
 • предјадење
 • супа "Таратор"
 • додатоци, зачини, сосови, преливи за салата

Топла јадења:

 • Супа, со или без месо
 • Јадења без месо, вегетаријански јадења мин. 2 видови
 • Главни јадења со месо, мин. 2 видови со свинско месо, пилешко или друго месо,
 • Топли порции од компири, ориз, зеленчук и друг
 • Тестенини
 • Топли сосови

Десерти: колачи, сезонско свежо овошје и сладолед.

3. Ужина од 16.00 до 16.30 часот во главниот ресторан, вклучува:

 • топли и ладни пијалоци
 • слатки и крекери
 • овошје

4. Вечера од 18.30 до 20.30 часот во главниот ресторан, вклучува:

Салати:

 • свежо подготвени салати од свеж зеленчук
 • предјадење
 • супа "Таратор"
 • додатоци, зачини, сосови, преливи за салата

Топли јадења:

 • Јадења без месо, вегетаријански јадења мин. 2 видови,
 • Јадења со риба и морски плодови
 • Главни јадења со месо, мин. 2 видови со свинско месо, пилешко или друго месо,
 • Топли порции од компири, ориз, зеленчук и друго,
 • Скара
 • Тестенини,
 • Топли сосови

Десерти: колачи, сезонско свежо овошје и сладолед.

Пијалоци во All inclusive програмата:
Од 12.30 до 14.00 и од 18.30 до 21.00 во главниот ресторан и од 10.30 до 18.30 во барот:

 • ракија, водка, џин, мастика- бугарски домашни
 • пиво на точење
 • вино, бело и црвено
 • сокови и вода од машина
 • безалкохолни пијалоци од Пепси
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.