Вистинско уживање и релаксација во Созопол (17.06 - 05.09.2018)! 35% попуст на ноќевање на база All Inclusive во сместување и термин по избор во Serena Residence Hotel

РАСПРОДАДЕНО

Вистинско уживање и релаксација во Созопол (17.06 - 05.09.2018)! 35% попуст на ноќевање на база All Inclusive во сместување и термин по избор во Serena Residence Hotel

Цена

2,542 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

3,910 ден.

Попуст

35%

Заштеда

1,368 ден.

 • Sozopol, Bulgaria

 • + 359 888 142 257, +359 885 948 746

 • booking@serena-residence.bg

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00 Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува ноќевање на база All Inclusive во Serena Residence Hotel во сместување и термин по избор:

Термин 17.06 - 06.07.2018 или 26.08 - 05.09.2018

 • Студио 2 + 1, цена: 3910 ден. (63 eur.) 2542 ден. (41 eur.)
 • Апартман со 1 спална, цена: 4092 ден. (66 eur.) 2666 ден. (43 eur.)

Термин 07.07 - 25.08.2018

 • Студио 2 + 1, цена: 4769 ден. (77 eur.) 3100 ден. (50 eur.)
 • Апартман со 1 спална, цена: 5084 ден. (82 eur.) 3286 ден. (53 eur.)

Во понудата е вклучено:

 • Појадок, ручек, ужина, десерти и вечера 
 • Користење на лежалки и чадор покрај базенот
 • Игри и анимација за најмалите во период од 15.06 - 15.09.2018
 • WiFi интернет 
 • Туристичка таска, осигурување и дополнителни такси

*Детален приказ на менито на All Inclusive програмата, можете да погледнете во делот ОПИС


Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.06.2018 до 05.09.2018
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Задолжително приложување на отпечатен ваучер на рецепција при пристигнувањето во хотелот
 • За закуп на соба потребни се минимум 2 лица, односно потребно е да купите минимум 2 купони
 • За деца до 1.99 години сместувањето е бесплатно
 • Доплати:
 • За прво или второ дете до 11.99 години во соба со двајца возрасни на дополнителен кревет се доплаќа 50% попуст од цената за возрасен
 • Сите доплати се прават на рецепција дирекно во хотелот
 • Капацитет на студио 2 + 1 (3 лица)
 • Капацитет на апартман 2+ 2 (4 лица)
 • Доколку не го искористите купонот до истекот на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • Превозот не е вклучен во понудата

Опис

Сместен помеѓу многуте згради и хотели во близина на Созопол, хотелот преставува оаза на задоволство, луксуз и спокојство. Лоциран покрај морето во комбинација со мирис на борова шума Serena Residence ќе ви понуди уникатно искуство. Висококвалитетен комплекс кој се наоѓа во околината на Мапи, пред кампинг Каваци. На само 300 метри од една од најубавите плажи на Јужниот брег на Црното Море - плажата Каваци и 3 км од центарот на градот Созопол.

Apart Hotel Serena Residence располага со целосно опремени, удобни и пространи апартмани и студија. Нашата главна цел е да им обезбедиме на нашите гости добра услуга и да уживате и во најмалите детали за време на вашиот престој. Apart Hotel Serena Residence ќе ви обезбеди се што ви е потребно за целосно уживање во вашиот одмор

Хотел Serena Residence располага со:

 • Ресторан • Базен
 • Внатрешен базен
 • Детско катче
 • Фитнес
 • Лифт
 • Бесплатен Интернет
 • Паркинг
 • Сала со игри

Серена Резиденс е комплекс кој располага со 19 луксузни студија и 72 апартмани со една спална соба. Секој од апартманите и студијата располага со балкон, клима и приватна бања.

Студиото се состои од една соба со два / три главни кревети, фотелја / софа кревет, кујна, бања со туш кабина и тераса. Максимален капацитет за сместување - 3 лица на основни легла или основни и помошни легла.

Стандардните и Стандард плус апартмани со една спална имаат две соби - спална и дневна соба со софа кревет и / или фотелја, кујна со електрични рингли, бања со туш кабина и тераса. Максимален капацитет за сместување во стандарден стан - 4 лица - 2 возрасни на основни легла и 1 возрасен или 2 деца на дополнителен кревет. Максимален капацитет за сместување во Стандард Плус - 5 лица - 2 возрасни на основни легла и 2 возрасни и 1 дете на помошни легла.

Супериорен апартман со една спална соба располага со две соби - една спална и дневна соба со два главни кревети, софа кревет / фотелја, кујна со електрични рингли, бања со туш кабина и тераса. Максимален капацитет за сместување - 6 лица - 4 возрасни на основни легла и 1 возрасни / 2 деца на дополнителен кревет.

Собите се опремени со:

 • Сателитска телевизија
 • Телевизор
 • Фрижидер
 • Клима уред •
 • Фен •
 • Услуга за чистење - секој ден 
 • Промена на крпи - 3 дена.
 • Рецепцијата работи од 07,30 – 24,00

All Inclusive програма:

1. Појадок: 08.00 – 10.00 часот во главниот ресторан

 • Топли пијалоци од машина: кафе, капучино, чоколадно млеко, макијато
 • Чај од билки или овошен
 • Сок и вода
 • Млеко и јогурт
 • Леб (мин. 2 видови)
 • Разни пецива, француски тост, кроасани
 • Јајца: варени јајца, пржени јајца
 • Млечни производи: сирење, кашкавал, путер
 • Колбас, чорба, шунка, сланина,
 • Мусли и корнфлекс,
 • Мед, џем,
 • Свеж сезонски зеленчук
 • Свежо сезонско овошје

2. Ручек од 12.30 до 14.00 часот во главниот ресторан, вклучува:
Салати:

 • свежо подготвени салати од свеж зеленчук
 • предјадење
 • супа "Таратор"
 • додатоци, зачини, сосови, преливи за салата

Топла јадења:

 • Супа, со или без месо
 • Јадења без месо, вегетаријански јадења мин. 2 видови
 • Главни јадења со месо, мин. 2 видови со свинско месо, пилешко или друго месо,
 • Топли порции од компири, ориз, зеленчук и друг
 • Тестенини
 • Топли сосови

Десерти: колачи, сезонско свежо овошје и сладолед.

3. Ужина од 16.00 до 16.30 часот во главниот ресторан, вклучува:

 • топли и ладни пијалоци
 • слатки и крекери
 • овошје

4. Вечера од 18.30 до 20.30 часот во главниот ресторан, вклучува:

Салати:

 • свежо подготвени салати од свеж зеленчук
 • предјадење
 • супа "Таратор"
 • додатоци, зачини, сосови, преливи за салата

Топли јадења:

 • Јадења без месо, вегетаријански јадења мин. 2 видови,
 • Јадења со риба и морски плодови
 • Главни јадења со месо, мин. 2 видови со свинско месо, пилешко или друго месо,
 • Топли порции од компири, ориз, зеленчук и друго,
 • Скара
 • Тестенини,
 • Топли сосови

Десерти: колачи, сезонско свежо овошје и сладолед.

Пијалоци во All inclusive програмата:
Од 12.30 до 14.00 и од 18.30 до 21.00 во главниот ресторан и од 10.30 до 18.30 во барот:

 • ракија, водка, џин, мастика- бугарски домашни
 • пиво на точење
 • вино, бело и црвено
 • сокови и вода од машина
 • безалкохолни пијалоци од Пепси
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.