11 ја следат оваа компанија


Шампон за баланс – маточина

695 ден.

Шифра:

30475
 • Димитрие Чуповски, Skopje, Macedonia

  Одведи ме таму

  078 288 504

  bioorganica@jass.com.mk

Опис

Специјално развиен за нега на масна коса и осетлива кожа на главата. Содржи благи средства за чистење како и смирувачки комплекс од бетаин, протеини од свила и пченични никулци. Го остранува вишокот на маснотии и ги хармонизира функциите на лојните жлезди. Органско одгледуваната маточина и природните хидрирачки агенси помагаат на вашата коса да ја врати еластичноста и здравиот изглед.

Количина: 250мл

КАРАКТЕРИСТИКИ

 • За масна коса и осетлива кожа на главата
 • Косата ја прави лесна и освежена
 • Воспоставува природен pH баланс на скалпот
 • Ја враќа еластичноста и здравиот изглед на косата
 • амбалажа направена од рециклирана пластика

СОСТАВ

 • органска маточина - Има балансирачки, заштитен, смирувачки и антибактериски ефект врз кожата. Покрај пријатниот мирис, особено е погодна за сува и нечиста кожа
 • природен бетаин - Одделен од шеќерна репка кој често се наоѓа како состојка во кремите, бетаинот ја намалува иритацијата и ја штити кожата од исушување. Во шампоните, тоа влијае на зајакнување на косата

Детали за испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.