Шансова кравата Филаделфија

5250 ден.

 • Булевар Кочо Рацин бр.75, Центар, 1000 Скопје, МАКЕДОНИЈА

  Одведи ме таму

  072 225 505, 2 3111 404

  info@medikapro.mk

 • Маршал Тито 36, 1200 Тетово, МАКЕДОНИЈА

  Одведи ме таму

  072 225 505

  info@medikapro.mk

 • Мице Козар 10, 7500 Прилеп, МАКЕДОНИЈА

  Одведи ме таму

  072 225 505

  info@medikapro.mk

Опис

Дава поддршка и олеснување на напрегнатоста на вратниот дел од ‘рбетот, а овозможува и имобилизација. Се фиксира со велкро лепенка. При мерење се поставува главата во неутрална положба. Се мери висината на брадата до врвот на пектусот во права линија. Се мери и обемот на вратот.

Медицински индикации: 

 • Q68.0 конгенитална деформација на стерноклеидомастоидниот мускул;
 • M50( M50.0-M50.9) заболување на цервикален диск;
 • M53.0 цервикокранијален синдром;
 • M53.1 цервикобрахиален синдром;
 • M53.2 рбетни нестабилности;
 • S12(S12.0-S12.9) фрактура на вратот;
 • S13 ( S13.0-S13.6) дислокации,шинување и истегнување на зглобовите и лигаментите на ниво на вратот;
 • S16 повреда на мускул и тетива на ниво на вратот;
 • T91.1 секвели од фрактури на рбетот

Шифра: E-CO007

 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.