Дестинација Македонија! Уникатна авантура на Попова Шапка! До 23% попуст на мала тура со електрични велосипеди или голема тура + дегустација на Шарпланинско сирење + посета на кривошијска када и водопадот на Лешница од Sharoutdoors.mk

img

Цена од

2300 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3000 ден.

Попуст

23%

Заштеда

700 ден.

Купени: 17

 • Попова Шапка, North Macedonia

  Одведи ме таму

  077657997 , 075563130

  [email protected]

Купи ја оваа зделка со Mastercard картичка и добиј 5% cashback во твојата торбичка. Прочитај повеќе ТУКА.

Добивате

Опции на понудата:

Мала тура од 25 км (2.5 часа) 3,000 ден. (48 еур)
2,300 ден. (37 еур)
Голема тура од 46 км (6 часа) 3,600 ден. (58 еур)
2,900 ден. (47 еур)

Понудите се по лице и во истите е вклучено:

Мала тура од 25 км (2.5 часа) 

 • Заштитна опрема: кацига
 • Велосипед и обука за користење на истиот
 • Лиценциран планински водич
 • Тргнување: пред хотел Скардус во 08:30 часот

Голема тура од 46 км (6 часа)  

 • Велосипед и обука за користење на истиот
 • Заштитна опрема: кацига
 • Лиценциран планински водич
 • Дегустација на традиционално подготвено Шарпланинско сирење
 • Посета на кривошијска када и водопадот на Лешница
 • Тргнување: пред хотел Скардус во 08:30 часот

*Со секој купен купон за велосипедска тура добивате попуст од 35% на ноќевање со појадок + СПА  во Хотел Скардус. (Цената изнесува 1500 ден. по лице и се плаќа директно во Хотел Скардус)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.06.2022 до 16.10.2022
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација пред купување на купонот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Турите се одржуваат исклучиво за викенд
 • За да се оддржи турата потребно е да има 6 лица
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

Велосипедска тура со врвна класа на електрични велосипеди со одлични перформанси од 46 км до еден од најубавите предели на Шар Планина - Лешница.

За компанијата

Посетете ги највозбудливите места и врвови и културни места во лето и зима.

Sharoutdoors е тим од луѓе кои ја делат истата идеја за еколошки и одржливо користење на природните ресурси. Љубовта и страста кон отвореното е она што нè спои во идејата да ја изградиме компанијата и да почнеме да живееме од она што го сакаме да го правиме. Водени сме од идејата за бескрајно пребарување по длабок снег и недопрен терен со цел да им го покажеме на луѓе со слични размислувања, љубопитни да се обидат да истражат нешто поинакво.

Наша мисија е да придонесеме за локалната заедница со отворање нови работни места за луѓето кои ја споделуваат истата идеја.

Нашите силни верувања се дека преку еколошки туризам можеме да ги спасиме нашите планини фокусирајќи се на нишниот пазар и пласирајќи ги и промовирајќи ги нашите тури за патници кои ја делат истата страст за заштита и зачувување на природната средина.

Ние сме силно фокусирани на промовирање на идејата за барање на Шар планини за национален парк и поставување силна и строга легислатива за користење на неговите ресурси и природна средина.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.