11 ја следат оваа компанија


img

Шедир Флу кесички (1+1 ГРАТИС)

405 ден.

Опис

АКЦИЈА! Со секоја купена кутија Шедир Флу кесички добивате 1 ГРАТИС!

Дали имате влажен секрет, но не можете да го искашлате? Се мачите со продуктивна кашлица? Ваквата кашлица најчесто е последица или дел од некоја респираторна инфекција, загадениот воздух, а страдаат и хроничните пушачи. За да се постигне целосно оздравување потребно е насобраниот секрет да се исфрли, однсно искашла.

Муколитици се производи кои се користат во случај на продуктивна кашлица, односно кашлица која е пратена со влажен секрет со цел да го олеснат искашлувањето.

ШЕДИР®ФЛУ 600 ЛИМОН е производ во форма на прашок спакуван во кесички кој благодарение на неговите состојки има балзамски ефект и омекнувачко и смирувачко дејство (врз орофарингеалната мукоза). Овој препарат придонесува за нормална функција на имуниот систем и ги заштитува клетките од оксидативен стрес. Производот содржи Н-ацетилцистеин, витамин Ц и еукалиптус и се препорачува доколку имате хронична продуктивна кашлица и секрет во дишните патишта.

ШЕДИР®флу 600 ЛИМОН препаратот се состои од 20 кесички по 4,6г спакувани во кутија. Препорачана дневна доза е 1 кесичка на ден, растворена и промешана во 100мл вода.

Детали за испорака

Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 700 денари.
  • Време потребно за достава во Скопје: 3-5 работни дена по процесирање на нарачката
  • Време потребно за достава низ Македонија: 5 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 078 388 898, 078 325 798
  • Види ја продавницата на "Пантерфарм" овде 
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

За компанијата

Пантерфарм е компанија која од 2007 година работи во областа на фармацијата. Посветени сме на промовирање здравје, нудејќи широк спектар на високо квалитетни хранливи производи и природна козметика, достапни за секого. Искористете го и Вие совршенството на природата и помогнете му на Вашиот организам на здрав начин да ги надмине предизвиците на секојдневието.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.