10 ја следат оваа компанија


SHISEIDO - WASO Collection (природна козметика за млади)

1850 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

 • Ул. Борис Трајковски бр.286

  Одведи ме таму

  070 215 385; 071 248 883

  elizabeta.conevska@orbico.com, gjorgji.milosavljevski@orbico.com.mk

Опис

Shiseido WASO е природна линија за млади до 30 години..

SHISEIDO Waso Soft+Cushy Polisher 75ml          

Нежен пилинг за лице со соја за свиленкаста мека кожа.

SHISEIDO Waso Quick Gentle Cleanser 150ml   

Освежувачки гел за чистење со мед и матичен млеч.

SHISEIDO Waso Beauty Sleep Mask 80ml            

Интензивна навлажнувачка гел маска со ноти на овошје јузу.

SHISEIDO Waso Purifying Peel Off Mask 100ml

СОС Маска за лице

SHISEIDO Waso Clear Mega-Hydrating Cream 50ml       

Интензивен 24-часовен навлажнувачки крем за лице со моркови што ја храни, омекнува и тонира кожата.

 

SHISEIDO Quick Matte Moisturiser Oil-Free 75ml           

24-часовна навлажнувачка гел емулзија навлажнета и мазна кожа. Ги балансира маснотиите и ја матира кожата

SHISEIDO Waso Color Smart Day Moisturizer SPF30 50ml            

Дневен навлажнувач со SPF 30 што се прилагодува на тенот и освежува.

SHISEIDO Waso Color Smart Day Moisturizer OIL FREE 50ml       

Дневен безмасен навлажнувач со SPF 30 што се прилагодува на тенот и освежува.

SHISEIDO Waso Poreless Matte Primer 20ml     

Безмасен прајмер за контрола на мастите.

SHISEIDO Waso Eye Opening Essence 20ml        

Разладувачки гел за видливо спротивставување на знаците на замор на очите, темни кругови и отекување.

SHISEIDO Waso Fresh Jelly Lotion 150ml             

Навлажнувачки лосион за затегната кожа со бела печурка.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 2000 денари.
 • Време потребно за достава во Скопје: 3 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 6 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 02 2791005
 • Види ја продавницата на Орбико овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Орбико"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Орбико е водечки дистрибутер за голем број на квалитетни, глобално познати брендови кои се движат од производи за парфеми, играчки, апарати за домаќинство, и апарати за нега на коса и тело. Богатиот и разновиден спектар на брендови и производи бара висок степен на флексибилност, отвореноста на постојани промени, флексибилна организација и инвестирање во развој на луѓето и во брендовите.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.