Еднодневна шопинг прошетка во Белград! Oрганизирана шопинг тура + вклучен автобуски превоз за Белград за термин по избор од Т.А Ganic Exclusive по цена од 1600 ден.

Цена

1600 ден.

Купени: 8

 • Кеј 13-ти Ноември бр.1, Скопје

  Одведи ме таму

  02 3117771, 071 775 529

  [email protected]

Добивате

Организирана шопинг тура + вклучен автобуски превоз за Белград за следните термини:

 • 23.10.2023
 • 04.11.2023
 • 18.11.2023

Понудата е по лице и во истата е вклучено:

 • Автобуски превоз на дадена релација
 • Прошетка низ центарот на Белград, улицата кнез Михајлова, Скадарлија, Калемегдан
 • Посета на Ушче
 • Туристички придружник на патувањето

Услови

 • Купонот може да се искористи од 11.10.2023 до 01.12.2023
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите ваучерот информирајте се во агенцијата за слободни места
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот јавете се во агенцијата за да ја потврдите резервацијата
 • Важат општите услови на СКТМ и T.A Ganic Exclusive
 • Поаѓањето e во 02:00 часот кај Дрво декор спроти Holiday Inn
 • Можност за поаѓање од Куманово во 02:30 часот
 • За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Опис

Програма на патувањето:

 • Состанок на групата на Дрво декор во 01:45 часот, поаѓање во 02:00 часот.
 • Можност за поаѓање од Куманово во 02:30 часот
 • Ноќно возење со попатни паузи.
 • Пристигнување во Белград околу 09:00 часот наутро.
 • Слободно време за индивидуални активности и прошетка низ центарот на Белград, улицата кнез Михајлова, Скадарлија, Калемегдан.
 • Во договорено време со групата се упатуваме кон Ушче
 • Тргнување кон Скопје во вечерните часови

Белград е главен град и најголем град во Србија. Градот се наоѓа на устието на реките Сава и Дунав во централна северна Србија, на местото каде што Панонската Низина се сретнува со Балканскиот Полуостров. Населението во Белград брои над 1,2 милиони жители, додека во рамките на неговите административни граници живеат над 1,65 милиони луѓе.  Белград е најголемиот град на територијата на поранешна Југославија и по бројот на жители е четврт во Југоисточна Европа по Истанбул, Атина и Букурешт.  

Се смета за еден од најстарите европски градови, бидејќи неговата историја е подолга од 7000 години.

За Белград велат дека е град на разновидноста, а духот на оваа метропола може да го почувствувате преку неговиот богат, културен живот, преку старо- новата архитектура низ улиците , но и преку вкусната храна и гостопримливи домаќини. Често пати Белград е нарекуван град на поздравите. Тука под Калемегдан Дунав ја поздравува Сава, а низ Кнез Михајлова може да ве поздрават фините домаќини. 

Денот може да го поминете со прошетка низ Кнез Михајлова, воодушевувачкиот Калемегдан, да вкусите српска храна во боемските ресторани во познатата Скадарлија, или пак да се подновите со некое парче гардероба. Во Белград има места за сечиј вкус.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.