Пролетно инстант разубавување во Silhouette! До 62% попуст на пакет третмани за лице или за тело по избор во Silhouette

Цена

ден.

ден.

Опција е задолжително поле!

Вредност

4500 ден.

Попуст

44%

Заштеда

2000 ден.

Купени: 10

 • Skopje City Mall, Ljubljanska, Skopje, Macedonia (FYROM)

  Одведи ме таму

  02 3073 605

 • Васил Главинов 7б/ кат 5 (Центар)

  Одведи ме таму

  02 3131 313

Добивате

Опции на понудата:

Пакет третмани за слабеење: 3 кавитации, 3 вакум, 3 slimton 10,470 ден. 3,990 ден.
Пакет третмани за лице: 3 APO laser, 3 Federing 4,500 ден. 2,500 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.03.2019 до 31.03.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Масажите и третманите за лице важат за мажи и за жени, останатите опции важат само за жени
 • Задолжителна е предходна резервација!
Grouper & Mastercard акција на подароци!
Купувај било кои зделки со Mastercard картичка и освој подарок!
Дознај повеќе тука!

Опис

Пакет третмани за лице (прилагоден за сите типови на кожа)

 • Апо ласер - е козметолошки ласер кој се користи за целосна ревитализација на кожата со инстант резултати. Се употребува и кај проблематична кожа за чистење на акни и смирување на воспалено лице. Исто така се препорачува и за третирање на лузни и флеки.
 • Федеринг е апарат за сите типови на кожа, прави микролифтинг на кожата ја измазнува и ја регенерира. Третманите се одвиваат во комбинација од двата апарати.

Пакет третмани за слабеење

 • Вакум е метаболички депресор, ја подобрува телесната циркулација, делува директно врз целулитот со тоа што го разградува, се користи и со вендузи за физикална терапија.
 • Ултразвучна кавитација е медицински апарат за тело кој делува на масните клетки и е единствен апарат кој целосно ги распрснува истите и го поттикнува телото да ги исфрли засекогаш преку мокрење по третманот. Се препорачува пиење минимум 2 л. Вода на ден. За време на третманите. Подобрува циркулација, и прави целосен детокс на телото.
 • Slimtone е апарат за обликување на телото кој се користи за слабеење, обликување и затегнување на телото.

Silhouete

Silhouete e македонски бренд, симбол за убава и негувана жена, кој веќе 27 години е во чекор со најголемите трендови и новитети на полето на естетиката, козметологијата и убавината. Салонот располага со над 70 видови апарати со повеќе функции и програми кои опфаќаат третмани на лице, тело и коса. Silhouete е спој на најсовремена технологија и обучен персонал каде секоја жена може да ја добие својата посакувана трансформација. 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.