Одмор со пет ѕвезди во Сани, Халкидики (25.06-15.07.2021)! Промотивни цени за ноќевање со појадок за две, три или четири лица во сместување по избор во Simantro Beach Hotel 5*

Цена од

9858 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Преостанато време

Добивате

Ноќевање со појадок за две, три или четири лица во сместување по избор + можност за доплата за НВ или All Inclusive ноќевање

Опции на понудата:

BB ноќевање за 2 лица или 2+1 (Double Room) 9,858 ден. (159 еур)
BB ноќевање за 2 лица или 2+1 (Double Deluxe Room) 11,346 ден. (183 еур)
BB ноќевање за 3 лица (Double Room) 13,330 ден. (215 еур)
BB ноќевање за 3 лица (Double Deluxe Room) 15,252 ден. (246 еур)
BB ноќевање за 3 лица (Classic Suite) 20,832 ден. (336 еур)
BB ноќевање за 3 лица (Superior Suite) 22,692 ден. (366 еур)
BВ ноќевање за 2 + 2 деца (Classic Suite) 20,026 ден. (323 еур)
BВ ноќевање за 2 + 2 деца (Superior Suite) 21,762 ден. (351 еур)
BВ ноќевање за 4 лица (Classic Suite) 22,940 ден. (370 еур)
BВ ноќевање за 4 лица (Superior Suite) 24,924 ден. (402 еур)
Доплата за HB за 2 лица или 2+1 1,302 ден. (21 еур)
Доплата за HB за 3 лица 1,984 ден. (32 еур)
Доплата за HB за 2 + 2 деца 1,674 ден. (27 еур)
Доплата за HB за 4 лица 2,604 ден. (42 еур)
Доплата за AI за 2 лица или 2+1 4,216 ден. (68 еур)
Доплата за AI за 3 лица 6,324 ден. (102 еур)
Доплата за AI за 2 + 2 деца 5,580 ден. (90 еур)
Доплата за AI за 4 лица 8,432 ден. (136 еур)

*Потребно е да престојувате минимум 3 ноќевања
*1 вaучер е за 1 ноќевање, потребно е да купите онолку ваучери колку што ќе престојувате 
*Доколку сакате да престојувате HB/AI потребно е да купите онолку доплати за НВ/АI колку и BB ноќевања

Подетално за типот на соби и со што истите располагаат прочитајте во делот ОПИС

* Закажи PCR тест по специјална промотивна цена веднаш (Клиника Жан Митрев) - TУКА

Услови

 • Купонот може да се искористи од 25.06.2021 до 15.07.2021
 • Пред купување на купонот информирајте се за слободни термини на e-mail: sbreservations@ghotels.gr
 • Во барањето наведете за кој период барате резервација, за колку лица и за кој тип на сместување. 
 • Откако ќе добиете потврден одговор извршете го купувањето и испратете го купонот на email адресата со REPLY во разговорот во кој сте комуницирале, наведете го името и презимето на оној кој треба да гласи резервацијата
 • Потребно е да престојувате минимум 3 ноќевања
 • 1 вaучер е за 1 ноќевање, потребно е да купите онолку ваучери колку што ќе престојувате 
 • За деца од 0 до 1,99 години постои бебешко креветче во секој апартман и истото е бесплатно
 • За деца од 2 до 11.99 години сместувањето е бесплатно
 • Деца се сметаат до 2 до 11.99 години, над 12 години е возрасно лице
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • ДДВ и данокот се вклучени во цената
 • Во понудата не е вклучена туристичка такса која се доплаќа во хотелот и изнесува 4€ по соба по ноќевање
 • Чекирањето во хотелот е од 14ч. а напуштањето на собата е надоцна до 12ч.
 • Потребна е електронска пријава на сајтот https://travel.gov.gr/#/ пред патување, прочитајте повеќе ТУКА
 • Доколку не ги искористите купоните во предвидениот рок истите ја губат својата промотивна вредност и средствата не може да се рефундираат
 • Патувањето се реализира во склоп на тековните протокли за патување. Согласно временскиот период може да подлежи на нови протоколи за патување и промени кои ќе биде потребно да се почитуваат.

Опис

Double Room 28m² (Sea/Garden View)

 • Климатизација
 • Бања
 • Фен
 • Приклучок за бричење
 • Огледало
 • Гардеробер
 • Софа
 • TV со рамен екран
 • Фрижидер
 • Телефон за директно бирање
 • Сеф
 • Работно биро
 • Приватен балкон или тераса
 • Дневна услуга за чистење
 • Собна послуга
 • Повик за будење

Double Deluxe Room 28m² (Sea/Pool/Garden View)

 • Климатизација
 • Бања
 • Фен
 • Приклучок за бричење
 • Огледало
 • Гардеробер
 • Софа
 • Топол и живописен ентериер
 • TV со рамен екран
 • Фрижидер
 • Телефон за директно бирање
 • Сеф
 • Работно биро
 • Приватен балкон или тераса
 • Дневна услуга за чистење
 • Собна послуга
 • Повик за будење

Superior suite with pool 54m² (Sea View)

 • Климатизација
 • King size кревет
 • Бања
 • Бањарки и собни влечалки 
 • Фен и сет за туширање
 • Приклучок за бричење
 • Огледало
 • Гардеробер
 • Посебна спална
 • Дневна соба со софа
 • Топол и живописен ентериер
 • TV со рамен екран
 • Фрижидер
 • Телефон за директно бирање
 • Сеф
 • Работно биро
 • Приватен балкон или тераса
 • Дневна услуга за чистење
 • Собна послуга
 • Повик за будење

Classic suite 54m² (Garden View)

 • Климатизација
 • King size кревет
 • Бања
 • Бањарки и собни влечалки 
 • Фен и сет за туширање
 • Приклучок за бричење
 • Огледало
 • Гардеробер
 • Посебна спална
 • Дневна соба со софа
 • Топол и живописен ентериер
 • TV со рамен екран
 • Фрижидер
 • Телефон за директно бирање
 • Сеф
 • Работно биро
 • Приватен балкон или тераса
 • Дневна услуга за чистење
 • Собна послуга
 • Повик за будење

За компанијата

Хотелот Simantro Beach 5* е дел од GHotels, водечката хотелска групација на Халкидики која нуди луксузни хотелски услуги. Лоциран е на западниот брег на Касандра на полуостровот Халкидики во добро познатата античка област Сани, само еден час возење од Солун, веднаш до златна песочна плажа, опкружен со убави градини и борови шуми. Овој хотел нуди уникатно и удобно сместување со капацитет од 346 соби во 15 одделни двокатни згради во форма на буквата “U”.
Сите соби имаат балкон или тераса, када или туш, тоалет, телефон, клима уред (Jули-Aвгуст), сеф, фрижидер и телевизор. Ресортот располага со ресторани и барови со локална и интернационална кујна, 3 базени со детски оддел и бар на секој од нив, мини маркет, видео игри, SPA центар  и фитнес сала. За семејства достапен е мини клуб со програма за анимација за деца и креативни игри. Во склоп на одмаралиштето достапни се следниве спортови: пикадо, одбојка на плажа, аеробик во вода, step аероби, јога како и 3 терени за тенис на трева, терен за мини фудбал и воден спортски клуб кој нуди: скијање на вода, параглајдерство, нуркање, сурфање итн.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.