img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

16 ја следат оваа компанија


Sioris Enriched By Nature Cream

1990 ден.

Опис

Со ефект на измазнување и зајакнување на кожата,  Enriched By Nature Cream на корејскиот бренд Sioris, крем со мека, брзо апсорбирачка налик на путер текстура, користи уникатна мешавина од хранливи состојки за да формира заштитен слој и да го зголеми задржувањето на хидратацијата. Органскиот шеа путер (8%) ја хидрира кожата со богата концентрација на антиоксиданти, меѓу кои Витамин Е и каротин, додека природно светлата комбинација од Алфа-бисаболол и екстракт од цвет од Rosa multiflora го дава ефектот на светла и сјајна кожа со изедначен тон.

Маслото од семе од златната Adansonia digitata извлечено од дрвото баобаб, додава дополнителни витамини А, Д, Е и Ф во овој комплекс за измазнување на грубата кожа. Органската вода од зелен чај (28,5%), дополнително ја хидрира и смирува секоја иритација.

Природните есенцијални масла кои се доволно нежни за чувствителна кожа, обезбедуваат лесен цветен мирис. Ова е 100% природен производ, формулиран без парабени, вештачки мирис, адитиви или штетни хемикалии, од овластено органско производство од COSMetics Organic and Natural Standard Certification.

Овој крем е совршен за сува или зрела кожа, идеален и за оние со многу чувствителна, иритирана  кожа.

Употреба: Во последниот чекор од рутината за нега на кожата, нанесете соодветна количина од кремот и масирајте на лицето и вратот со дланките за подобра апсорпција.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.