Грижа за здравје во Лукс Медикус! До 38% попуст на систематска анализа по избор: хематолошки и уринарен статус, 12 канално ЕКГ, aудиометрија за слух или спирометрија за бели дробови

Цена од

99 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

159 ден.

Попуст

38%

Заштеда

60 ден.

Преостанато време

Купени: 4

 • ул. Козле бр. 88/4 (спроти Макпетрол бензиска, Козле)

  Одведи ме таму

  078 882 223, 078 447 088, 078 848 860

  [email protected]

Добивате

Опции на понудата:

Спирометрија за бели дробови 299 ден. 189 ден.
Испитување на хематолошки и уринарен статус 159 ден. 99 ден.
12 канално ЕКГ со читање од специјалист 299 ден. 189 ден.
Аудиометрија за слух 299 ден. 189 ден.

*За испитувањата детално прочитајте во ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.06.2022 до 31.10.2023
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење) Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна претходна резервација

Опис

Вид на испитувања што ги добивате со купонот по избор:

Испитувањето на хематолошки статус вклучува испитување на:

 • Леукоцити
 • Лимфоцити 
 • Средни клетки
 • Гранулоцити 
 • Лимфоцити 
 • Средни клетки 
 • Гранулоцити 
 • Еритроцити
 • Хемоглобин
 • Хематокрит-HCT
 • МЦВ-MCV
 • МЦХ-MCH
 • МЦХЦ-MCHC
 • Тромбоцити

Испитувањето на уринарен статус вклучува испитување на:

 • Специфична тежина
 • РН
 • Гликемија
 • Протеини
 • Ацетон
 • Уробилиноген
 • Билирубин
 • Крв
 • Нитрити
 • Леукоцити   

ЕКГ

Вклучува 12 канално ЕКГ со читање од специјалист

Аудиометрија за слух 

Вклучува неинвазивна дијагностичка процедура со која се испитува слухот и се утврдува негово оштетување, како и местото и степенот на евентуалното оштетување. По испитувањето се добива графички запис – аудиограм.

Спирометрија за бели дробови:

Спирирометрија е дијагностичка метода која дава приказ на функционалната состојба на белите дробови.

Се изведува на спирометар на кој се добива дијаграмски запис.

Резултатите се споредуваат со таблични вредности кои се составени врз основа на полот на пациентот, возраста, висината и тежината.

Со читањето на резултатите можеме да разграничиме дали се работи за уредна вентилација на белодробието , или опструктивен или рестриктивен тип на белодробно вентилаторно заболување

Лукс Медикус

Лукс Медикус е овластена специјалистичка ординација по Медицина на трудот. Со кадри кои имаат повеќе од 30 години искуство во областа на Медицина на Трудот. Одличен тим кој е секогаш отворен за соработка.

Новоотворена биохемиска лабораторија во склоп на ординацијата Лукс Медикус е уште еден доказ за долгогодишниот успех на оваа специјалистичка ординација.

Услуги

 • Периодични систематски прегледи
 • ​Проценка на ризик на работно место
 • ​Биохемиски испитувања
 • ​Лекарски уверенија за вработување и упис на студенти
 • ​Лиценца - Сертификат за обука на Прва помош
 • ​Потврда за здравствена состојба на деца, ученици и средношколци
 • Вршиме прегледи на терен(мобилна екипа) во сите градови на територијата на Република Македонија.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.