Кому би му ги довериле Вашите очи! 53% попуст на комплетен офталмолошки преглед за ласерска корекција на диоптрија Специјална болница Систина Офталмологија во вредност од 4270 ден. по цена од 1999 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Кому би му ги довериле Вашите очи! 53% попуст на комплетен офталмолошки преглед за ласерска корекција на диоптрија Специјална болница Систина Офталмологија во вредност од 4270 ден. по цена од 1999 ден.

Цена

1,999 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

4,270 ден.

Попуст

53%

Заштеда

2,271 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 47

 • ул. Скупи 5А, влез Б Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 02 3097 000, 070 351 008

 • contact@sistinaoftalmologija.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 08:00 - 20:00 Саб: 09:00 - 14:00

Добивате

Комплетен офталмолошки преглед за ласерка корекција на диоптрија

 • Пополнување на прашалник за вашата општа здравствена состојба;
 • Задолжително читање на општите информации за ласерска интервенција;
 • Проверка на диоптрија, видна острина и очен притисок;
 • Снимање со пентакам (се прави 3D анализа на окото и служи за воочување на одредени аномалии на окото за кои се уште се немаат пројавено симптоми);
 • Ширење на зеници со капки за проверка на очно дно и објективна диоптрија;
 • Разговор со тимот за сѐ што ве интересира

* Времетраење на прегледот: од 1 час - 1:30 мин.


Услови

 • Купонот може да се искористи од 07.12.2017 до 31.12.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Прегледот се прави исклучиво на лица над 18 години.
 • Задолжително е претходно закажување на термин на: 02 3097 000 или на 070 351 008
 • Прегледот треба да се реализира до 31.12.2017
 • За сите кандидати кои ќе закажат интервенција за ласерско отстранување на диоптријата заклучно со 31.12.2017 им следи новогодишно изненадување!

Опис

Специјален преглед за ласерска корекција на диоптрија! Прегледот за ласерска корекција на диоптрија е најдеталниот преглед во офталмологијата кој со единствениот апарат пентакам врши длабинска анализа на окото и дијагностицира и најситни аномалии на видните функции на очите.

Се прави да се утврди која метода за отстранување на диоптријата/цилиндерот е најсоодветното решение за вас (ласерска корекција на диоптрија; имплантација на факични или интраокуларни леќи). Исто така, може да се направи само како детален превентивен преглед за проверка на здравјето на вашите очи.

Прегледот временски трае од час до час и половина и се состои од:

 • Пополнување на прашалник за вашата општа здравствена состојба;
 • Задолжително читање на општите информации за ласерска интервенција;
 • Проверка на диоптрија, видна острина и очен притисок;
 • Снимање со пентакам (се прави 3D анализа на окото и служи за воочување на одредени аномалии на окото за кои се уште се немаат пројавено симптоми);
 • Ширење на зеници со капки за проверка на очно дно и објективна диоптрија;
 • Разговор со тимот за сѐ што ве интересира.

Прегледот се прави на Одделот за рефрактивна хирургија во „Систина Офталмологија“, од страна на нашите искусни специјалисти офталмолози и офталмохирурзи.

„Систина Офталмологија“ во Македонија постои од 2010-та година, и е првата очна болница која дијагностички и хирушки ги третира сите проблеми со видот и очите, со примена на индивидуален пристап.

Во „Систина Офталмологија“ се вршат сите видови на прегледи и интервенции поврзани со решавање на очните проблеми како: катаракта (перде), отстранување на диоптрија со ласерска корекција или имплантација на доживотни леќи, решавање на појавата на болестите на очите кои се појавуваат како резултат на дијебетес (со инјектирање на Avastin/Elyea, познато како anti-VEGF третман); третман на макуларна дегенариција; третман на болести кај дечиња; вежби и операции за страбизам; третирање на кератоконус со крослинкинг метода и фитување на ROSE K леќи и сл.

Во 2015-та година, преку партнерството со најголемата универзитетска клиника „Свјетлост“, Загреб, технолошки го надградува и зголемува обемот на своето работење преку отворање на Одделот за рефрактивна хирургија со што овозможи решавање на сите проблеми со видот и кај оние пациенти кои сакаат повисок стандард, квалитет и комфорт во своите животни навики.

Последователно, како дел од развојна стратегија, Систина Офталмологија отвори дијагностички центар и во Битола така што овозможи нивните услуги да бидат достапни и за граѓаните на Битола, Прилеп, Ресен и околните градови.

 „Систина Офталмологија“ доследна на својата општествена одговорност, инвестира во едукација на амбициозни доктори со тоа што им овозможува специјализација во европските очни центри, кои своето знаење, понатаму ќе го пренесат во Македонија.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ