Кому би му ги довериле Вашите очи! 50% попуст на комплетен офталмолошки преглед во Специјална болница Систина Офталмологија во вредност од 1000 ден. по цена од 499 ден.

Цена

499 ден.

Вредност

1000 ден.

Попуст

50.1%

Заштеда

501 ден.

Купени: 462

 • ул. Скупи 5А, влез Б

  Одведи ме таму

  02 3097 000, 070 351 008

  contact@sistinaoftalmologija.mk

Добивате

Комплетен офталмолошки преглед:

 • Oдредување на видна острина (визус)
 • Мерење на очен притисок (тонус)
 • Компјутерско одредување на диоптрија
 • Консултација и преглед со спец. oфталмолог
 • Одредување рефракција

+ комплетен извештај и рецепт за очила и/или леќи

Услови

 • Купонот може да се искористи од 02.07.2019 до 15.08.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето
 • Задолжително е претходно закажување на термин на: 02/3097-000; 070/351-008
 • Прегледот треба да се реализира до 31.07.2019
 • Доколку не дојдете на закажаниот термин, ваучерот се смета за искористен и средствата не се рефундираат
 • Зделката важи само за Систина офталмологија во Скопје

Опис

Клиниката за очни болести Систина Офталмологија, со својата врвна технологија, најсовремените дијагностички методи и искусниот тим овозможува високопрофесионален пристап во грижата за вашите очи и во решавањето на проблемите со видот.

Нашиот предизвик е да ја зачуваме функцијата на видот на пациентите со навремено дијагностицирање на болестите на очите и со нивно лекување - како со стандардните очни помагала (очила и леќи), така и со комплицирани оперативни зафати.

Со комплетно опремените ординации, со кабинетот за функционална дијагностика, за периметрија, ултразвук, флуоресцинска ангиографија и за ласерска терапија, со операционата сала и со дневната болница, тука сме за да поставиме нови, современи стандарди во лекувањето на очните болести.

Во модерно опремените простории на Систина Офталмологија ќе бидете љубезно пречекани од водечките доктори-специјалисти за болести на очите, кои ќе ви помогнат во решавањето на вашиот проблем. Нашиот медицински персонал работи со најсофистицирана опрема од врвни светски производители како Алкон и Топкон, лидери во очната хирургија, кои со своите производи покриваат повеќе од 50% од пазарот, чија апаратура е со високи перформанси, перфекција и прецизност, супериорни во секој поглед.

Високиот професионализам и етика на медицинскиот персонал, современите инструменти и модерната технологија со најквалитетни материјали ви гарантираат високопрофесионален пристап кон грижата за вашите очи.

Бидејќи очите се важен индикатор на разни болести, како дијабетес, артериска хипертензија, артеросклероза, ревматски, автоимуни или болести на тироидната жлезда, ви препорачуваме да правите детален очен преглед еднаш годишно.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.