97% попуст на онлајн курс: Diploma In Six Sigma And Lean Process + E-сертификат од Edujanets Ltd во вредност од 22 816 ден. (368 €) по цена од 682 ден. (11 €)

Цена

682 ден.

Вредност

22816 ден.

Попуст

97%

Заштеда

22134 ден.

Преостанато време

Купени: 2

 • London Casting Group, 86-90 Paul Street, London, UK

  Одведи ме таму

  [email protected]

Добивате

Онлајн курс: Diploma In Six Sigma And Lean Process

 • E-сертификат
 • Број на лекции: 19
 • Број на тестови: 2
 • Достапност до материјал: 1 година

Услови

 • Купонот може да се искористи од 30.09.2021 до 31.10.2023
 • Курсот се изведува online на англиски јазик
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper 
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • По успешно завршување на курсот, корисникот добива сертификат во PDF форма
 • Повеќе информации на е-маил [email protected]

За да започнете со курсот следете ги следниве насоки

 • Регистрирајте се ТУКА
 • Пополнете ги празните полиња со вашите лични податоци
 • Во делот Voucher code внесете го Grouper купонот
 • Комплетирајте ја регистрацијата

Опис

If you want to manage risks successfully, or make procedures more efficient and bring a finished product to bear both on schedule and budget, you need to become an effective project manager. Learn essential skills in project management with the Six Sigma and Lean Process Course. This course mainly focuses on the two most common methodologies for streamlining processes and development.

Understanding the principles of Lean Business (Value, Waste, Variation, Complexity, Continuous Improvement) distinctly and applying them in the practical world will help you to be more proficient in this field.

You will develop a comprehensive understanding of applying the Six Sigma techniques and tools for process improvement to a range of projects, and how to instigate Lean processes across a variety of business areas. After finishing The Lean Six Sigma Training course, you will also have broadly-applicable business management skills in communication, planning and customer service.

Подетални информации за курсот погледни ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.