Крими комедија во Театар Комедија! 33% попуст на билет за претставата Скандал (17.02.2020) во вредност од 300 ден. по цена од 200 ден.

Цена

200 ден.

Вредност

300 ден.

Попуст

33%

Заштеда

100 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 94 | Остануваат: 0

 • бул. Св.Климент Охридски б.б.

  Одведи ме таму

  02 311 9990

  contact@teatarkomedija.mk

Добивате

Еден билет за претставата Скандал (17.02.2020) во Театар Комедија со почеток во 20:00 часот

 • Продукција: Театар Провокација
 • Локација: Сцена на Театар Комедија

Услови

 • Купонот може да се искористи од 14.01.2020 до 17.02.2020
 • Купонот важи САМО за претставата Скандал на ден 17.02.2020 со почеток во 20:00ч.
 • Задолжително е да носите испечатен купон
 • Купоните се заменуваат со карти на билетарата на Театар комедија на самиот ден на претставата најдоцна до 19:30ч.
 • Доколку не го искористите купонот истиот пропаѓа и средствата не може да бидат рефундирани.
 • Купонот не може да се замени за карта од друга претстава!

Опис

Крими Комедија - Скандал

 • Режија и Сценографија: Роберт Ристов
 • Костимографија: Елена Лука
 • Кореогреафија: Искра Шукарова

Играат:

 • ГОГИ : Никола Кузелов
 • ДИДИ: Мирјана Поповска Ристов
 • ИНСПЕКТОР ВЕСЕЛИНОВ: Даријан Петров
 • Г-ѓа КОСТОВ: Јелена Мијатовиќ / Слаѓана Вујошевиќ
 • ЕМИЛ: Чедомир Митевски
 • ПОМЛАД ИНСПЕКТОР БОРЕ: Радо Алексовски
 • СВЕДОЦИ: Публиката

Дејствието на претставата се случува во фризерскиот салон на Гоги Камчев, каде што започнува еден навидум обичен ден... Си течат „обични“ муабети, типични за во фризерските салони, се до моментот кога фризерката Диди ќе влета избезумена и ќе соопшти дека познатата пијанистка, а воедно и сопственичка на салонот, Лена Вагнер, е мртва. Полицијата настапува на сцена! Присутните во салонот се единствените осомничени за скандалозното убиство, извршено со ФРИЗЕРСКА НОЖИЦА. Публиката има задача да помогне во разрешувањето на убиството, односно во откривањето на убиецот!

ТЕАТАР ПРОВОКАЦИЈА - СЕКОГАШ АКТУЕЛЕН!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.