41% попуст на квантна анализа со скен на цело тело и изработка на минерално - витаминско - ензимски статус + совет за сумплементи од Одлично Здравje во вредност од 1500 ден. по цена од 890 ден.

Вредност

1500 ден.

Попуст

41%

Заштеда

610 ден.

Купени: 25

 • Дете Татуличе 8А

  Одведи ме таму

  078 332 564

Добивате

Испитување на целото тело, на сите системи посебно со квантна анализа и изработка на витамински - минерален и ензимски статус и присуство на токсини и алергија со препорака за суплементи

Во понудата е вклучено:

 • Скен на цело тело, на сите системи ( со испитување на 168 параметри)
 • Испитување на состојба на срце и крвни садови
 • Испитување на желудник и тенко црево
 • Испитување на дебело црево
 • Испитување на црн дроб, жолчка и панкреас
 • Испитување на шеќер и масти
 • Испитување на минерали кои недостасуваат
 • Испитување на витамини кои недостасуваат
 • Испитување на коензими кои недостасуваат
 • Испитување на количината на колаген во поедини системи
 • Испитување на соодносот на аминокиселини во телото (кои едостасуваат, кои повеќе се застапени и нивниот сооднос)
 • Испитување на имуниот и ендокриниот систем
 • Испитување на средината во организмот (дали е кисела или базна)
 • Испитување на алергии
 • Испитување на присуство на тешки метали
 • Испитување на присуство на токсини
 • Препорака за суплементи врз основа на добиениот резултат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 20.06.2019 до 31.08.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Опис

Квантна анализа е метода која е дел од Руската вселенска програма и со неа се одредува здравствената состојба на космонаутите. Во цената е вклучена и препорака на здрави суплементи. Најголем број на болестите доаѓат како резултат на дизбаланс на хранливи материи. Недостаток на одредени витамини и минерали доведуваат до пореметување во метаболизмот и натрупување на отрови во телото кои ги затнуваат крвните садови и доведуваат до пореметена циркулација и заболување во органот во кој се пореметува циркулацијата. Кај секој човек е различен метаболизмот, недостатокот на одредени материи па спрема тоа и слабоста на органите е различна. Многу е важно да се открие кои материи недостасуваат, кои отрови се присутни, кој орган е заболен за да се делува на време и да се спречи понтамошно оштетување кое доведува до болест а ако не се спречи во иднина може да има и фатални последици.

Заштедето го вашето време и пари и направете безболно и лесно испитување на вашето тело и превенирајте несакани последици и заболувања кои лесно може да се спречат со утврдување и надополнување на телото на оние хранливи материи кои му недостасуваат и елиминирање на отрови кои се многу опасни за циркулацијата и дополнително ја оптеретуваат природната способност на телото.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.