41% попуст на квантна анализа со скен на цело тело и изработка на минерално - витаминско - ензимски статус и препорака за исхрана од Одлично Здравje во вредност од 1500 ден. по цена од 890 ден.

Цена

890 ден.

Вредност

1500 ден.

Попуст

41%

Заштеда

610 ден.

Купени: 11

 • Дете Татуличе 8А

  Одведи ме таму

  078 332 564

Добивате

Испитување на целото тело, на сите системи посебно со квантна анализа и изработка на витамински - минерален и ензимски статус и присуство на токсини и алергија со препорака за исхрана

Во понудата е вклучено:

 • Скен на цело тело, на сите системи (со испитување на 168 параметри)
 • Испитување на состојба на срце и крвни садови
 • Испитување на желудник и тенко црево
 • Испитување на дебело црево
 • Испитување на црн дроб, жолчка и панкреас
 • Испитување на шеќер и масти
 • Испитување на минерали кои недостасуваат
 • Испитување на витамини кои недостасуваат
 • Испитување на коензими кои недостасуваат
 • Испитување на количината на колаген во поедини системи
 • Испитување на соодносот на аминокиселини во телото (кои недостасуваат, кои повеќе се застапени и нивниот сооднос)
 • Испитување на имуниот систем тимус и останати органи кои продуцираат антитела)
 • Испитување на надбубрежна жлезда,паратироидна жлезда, хипофиза, епифиза
 • Испитување на тиреоидна жлезда (тиреглобулини,анти тиреоидни антитела, Т3 и Т 4).
 • Испитување на средината во организмот (дали е кисела или базна)
 • Испитување на алергии
 • Испитување на присуство на тешки метали
 • Испитување на присуство на токсини
 • Препорака за суплементи врз основа на добиениот резултат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 27.03.2020 до 31.05.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Опис

Квантна анализа е метода која е дел од Руската вселенска програма и со неа се одредува здравствената состојба на космонаутите. Во цената е вклучена и препорака на здрави суплементи. Најголем број на болестите доаѓат како резултат на дизбаланс на хранливи материи. Недостаток на одредени витамини и минерали доведуваат до пореметување во метаболизмот и натрупување на отрови во телото кои ги затнуваат крвните садови и доведуваат до пореметена циркулација и заболување во органот во кој се пореметува циркулацијата. Кај секој човек е различен метаболизмот, недостатокот на одредени материи па спрема тоа и слабоста на органите е различна. Многу е важно да се открие кои материи недостасуваат, кои отрови се присутни, кој орган е заболен за да се делува на време и да се спречи понтамошно оштетување кое доведува до болест а ако не се спречи во иднина може да има и фатални последици.

Заштедето го вашето време и пари и направете безболно и лесно испитување на вашето тело и превенирајте несакани последици и заболувања кои лесно може да се спречат со утврдување и надополнување на телото на оние хранливи материи кои му недостасуваат и елиминирање на отрови кои се многу опасни за циркулацијата и дополнително ја оптеретуваат природната способност на телото.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

markokarbevski

https://rationalwiki.org/wiki/Quantum_woo

Член на Grouper од: 20-03-2018
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.