Дознајте како да го спречите опаѓањето на косата! 50% попуст на скенероскопски преглед на коса од Др ВАИС Естетик центар и ординација во вредност од 1900 ден. по цена од 950 ден.

Цена

950 ден.

Вредност

1900 ден.

Попуст

50%

Заштеда

950 ден.

Преостанато време

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 80

 • Ул. Водњанска 60, лок.9 (Мајка Тереза)

  Одведи ме таму

  078 334 450; 02 3179 011

  [email protected]

Добивате

Детален анамнестички и дијагностички преглед на коса со скенероскоп

Услови

 • Купонот може да се искористи од 12.02.2022 до 25.12.2023
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

СКЕНЕРОСКОПСКИ ПРЕГЛЕД НА КОСА

Која е причината за опаѓање на косата, колку нормално опаѓа косата, колкав е виталитетот на корените на влакната, има ли можности за раст на косата, колкави се можностите за повторен раст на косата и на уште многу прашања може да добиете одговор во капиларните центри Др. ВАИС чија дејност веќе 32 години е проблематика со опаѓање на косата.
Скенероскоп е апарат на современата дијагностика за површинска и длабинска анализа на кожата и косата, која се користи во центрите Др ВАИС за поставување дијагноза. Скенероскопот овозможува директно набљудување на содржината на косата и влакното на различни нивоа односно скенирање на косата. Точната дијагностика со скенероскоот е основа за планирање на успешна терапија. А, Вие добивате и визуелна претстава за тоа сто се случува во Вашата кожа и со Вашата коса! Скенероскоп - СМП, овозможува не само длабинско набљудување на структурата на косата и влакното, туку и прецизна анализа на маснотиите, хидратација и пигментација на косата кај секој пациент. Различните типови сочива и пред се долгогодишната работа, искуство и научно усовршување на Др ВАИС овозможуваат комплетно анализирање на кожата на главата, коренот на влакното и на самото влакно. Со помош на сочивото кое зголемува 200 пати и силниот светлосен флукс кој ја прави кожата транспарентна и до 7мм на екранот јасно може да се види виталниот потенцијал на капилициумот значи, активните и латентни фоликули, состојбата на коренот на влакното, на лојните жлезди, на микроциркулацијата, едноставно состојбата на капилициумот (кожата на главата со влакната). Сочивото со поларизирана светлина овозможува следење на сомнителните хиперпигментирани промени но, и прецизна и точна дијагноза на други промени на кожата. Може да се открие присуство на бактериска или габична инфекција кои се убиствени на растењето на косата. Со скенероскопски преглед на косата може да се утврди: стадиуми на опаѓање, машки тип на опаѓање на косата, опаѓање во форма на кругови, масен перут, воспаление на кожата на главата.
После изведениот скенероскопски преглед се прави план на терапија кој вклучува третмани со ампули за локално решавање на проблемите на кожата на главата и задолжителни ЛАСЕР-ЛЕД биостимулативни третмани за раст на косата, мезотерапија.

ТОЧНАТА ДИЈАГНОСТИКА СО СКЕНЕРОСКОП Е ОСНОВА ЗА УСПЕШНА ТЕРАПИЈА!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.