Уживајте во убавините на снежниот Боровец (01.12.2019 - 31.03.2020)! 40% попуст на ски пакет - наем на опрема за скијање и бордање за денови по избор од Snow Master Ski School and Rental

Цена од

549 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

785 ден.

Попуст

30%

Заштеда

236 ден.

Купени: 13

 • Iglika 2 Hotel, Borovets, Bulgaria

  Одведи ме таму

  +359888873789

  info@snowmaster-bg.com

Добивате

Опции на понудата:

Наем на Ски или Board опрема за 1 ден 785 ден. (13 еур)
549 ден. (9 еур)
Наем на Ски или Board опрема за 3 денa 2,196 ден. (35 еур)
1,537 ден. (25 еур)
Наем на Ски или Board опрема за 6 денa 4,079 ден. (66 еур)
2,855 ден. (46 еур)

*Достапни броеви на ски кондури од број 20 до број 52

*Можете да извршите доплата за премиум ски од брендовите на Atomic, Rossignol, Fischer, Head – 20 лева за 1 пар опрема.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.12.2019 до 10.04.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • За опцијата за изнајмување на опрема за 3 или 6 дена, опремата се изнајмува последователно ден за ден
 • Ски опремата вклучува скии, чевли и стапови за скијање
 • Опрема за бордање вклучува сноуборд и чевли.
 • Најмалата големина на обувки за деца е број 20, а највисока за возрасни е 52.
 • Скиите се адаптираат на самото место.
 • Ски моделите се од 2017 до 2019 година.
 • 1 дневно изнајмување не важи за ноќно скијање.

Опис

Школата Snow Master и Скијачката гардероба за изнајмување се наоѓаат во хотелот Иглика 2, на задната страна на хотелот Рила во центарот на Боровец. Можете да изнајмите опрема за скијање преку ден, но и за ноќно скијање.

Сите скии и чевли се модели од 2016 до 2018 година. Гардероба располага со скии од брендовите Atomic, Head, Salomon, Rossignol, Fischer, сноуборд - Burton, Salomon и K2. Чевлите секогаш се топли и суви при изнајмување.

 • Ски училиштето располага со професионални скијачи.
 • За опцијата за изнајмување на опрема за 3 или 6 дена, опремата се изнајмува последователно ден за ден
 • Ски опремата вклучува скии, чевли и стапови за скијање
 • Опрема за бордање вклучува сноуборд и чевли.
 • Најмалата големина на обувки за деца е број 20, а највисока за возрасни е 52.
 • Скиите се адаптираат на самото место.

За почетници - скиите се поставени да се откачуваат полесно при паѓање за поголема безбедност на скијачите

Можете да извршите доплата за премиум ски од брендовите на Atomic, Rossignol, Fischer, Head – 20 лева за 1 пар опрема.

На следниот линк можете да го следите движењето на пистите во живо:  
https://www.borovets-bg.com/page/info/pisti-i-liftove/vremeto-uebkameri-lavinna-opasnost.  

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.