Скијање на Алпите (05.01 - 12.01.2019)! 7 ноќевања во апартмани во Валфрејус + шестдневна карта за скијање + автобуски превоз до Франција по цена од 21 266 ден. (343 еур)

РАСПРОДАДЕНО

Скијање на Алпите (05.01 - 12.01.2019)! 7 ноќевања во апартмани во Валфрејус + шестдневна карта за скијање + автобуски превоз до Франција по цена од 21 266 ден. (343 еур)

Цена

21,266 ден.

РАСПРОДАДЕНО

 • Лермонтова 3/6, Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • [email protected]

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

Понудата е за едно лице и вклучуваскијање на Алпите (05.01 - 12.01.2019):

 • Седум ноќевања во студио во Валфрејус  
 • Шестдневна карта за скијање 
 • Превоз со високотуристички автобус со LCD TV, DVD на релација Скопје – Валфрејус – Скопје

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.01.2019 до 12.01.2019
 • Автобуски превоз е вклучен во понудата.
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во Grouper Travel за да се информирате за слободни места и да направите резервација на телефон или по е-mail.
 • По купување на купонот потребно е да ја посетите Grouper Travel за да потпишете договор за патување.
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат.
 • Во цената не е вклучено:
 • Задолжително патничко осигурување 
 • Туристичка такса - 1.3 еур на ден по лице (се плаќа на рецепцијата во сместувањето)

Опис

Апартманите или студијата се во различни објекти, во непосредна близина на ски патеките. Апартманите се разликуваат меѓусебно по опременоста. Можност за скијање во ски подрачјето на Val Thorens-Orrele, оддалечен само 30мин возење.

Опис на сместување:

 • Studio (17 m2): дневна соба со кревет за 2 лица, кујна и бања со тоалет;
 • App. (едноспален, 27 m2): дневна соба со софа, спална соба за три лица, кујна, бања со тоалет;
 • App. (двоспален, 40 m2): дневна соба со софа, спална соба, кабина со креветна спрат, кујна, бања со тоалет;
 • App. (троспален, 65m2): дневна соба со софа, спална соба со брачен кревет, спална соба со два кревети, спална соба или кабина со кревет на спрат, кујна, бања со тоалет;
 • Сите апартмани се опремени во савојски стил со функционално опремена кујна, дневна соба со ТВ, спални соби, бања со тоалет. Повеќето апартмани имаат тераса или балкон со поглед на планините;
 • Можност за еден ден скијање на Val Thorens 25€ по лице – пријавување кај претставникот на лице место, оддалеченост 17км од гондола Orelle.

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ:

 • 1 ден - ПЕТОК: Поаѓање од паркингот во Скопје (точната локација ќе биде дополнително објавена) во 07:00 часот. Средба со групата во Нов Белград во 15:00 часот. Ноќно возење низ Хрватска и Словенија, со попатни задржувања на граничните премини за царински формалности и одмор.
 • 2 ден - САБОТА: Возење низ Италија со попатни паузи за одмор. Купување на потребните продукти во француското место Modane, меѓу 12:00 часот и 14:00 часот, еден до два часа. Пристигање во ски центарот Valfrejus меѓу 16:00 и 17:00 часот, преземање на клучевите и влез во апартманите. Ноќевање;
 • 3 - 8 ден - НЕДЕЛА - ПЕТОК: Првиот ден во утринските часови од 8:30 минути до 9:00 часот преземање на ски картите и целодневно скијање. Шест дена скијање и престој во апартманите врз основа на платени услуги;
 • 9 ден - САБОТА: Напуштање на студијата / апартманите до 09:30 часот. Враќање за Македонија со пауза за шопинг во Vicolungo Outlet Center, во близина на Милано. Пауза за шопинг - 3 часа. Продолжување на патувањето, ноќно возење низ Италија, Хрватска и Словенија;
 • 10 ден - НЕДЕЛА: Пристигнување во Скопје, на местото на поаѓање во Недела, во попладневни часови (15 h - 18 h). Крај на услугата.

Планирана траса на патувањето:

Скопје - Белград - Загреб - Љубљана - Fernetti - Милано - Торино - тунел Frejus - Modane - одбраната дестинација.

Напомени:

Постелнина и пешкири: Во цената не се вклучени пешкири и постелнина за апартманите, а истите може да се изнајмат на денот на пристигање по цена од: 10€ постелнина и 5€ сет пешкири. Од досегашното наше искуство, најповолно е секој да понесе свои.

Депозит: Депозит (гаранција) за секое студио е задолжителен и изнесува 300 еур по студио. Се плаќа на самото пристигнување, непосредно пред сместувањето. Плаќањето не е готовинско туку исклучиво со картичка. Депозитот на крајот од сместувањето се враќа во целост, доколку апартманот е вратен во првобитната состојба(чист, среден и без оштетени предмети)

Завршно чистење: Чистењето на апартманите не е вклучено во цената на аранжманот, па патниците се задолжени за средување на апартманот и доведување на истиот во иста состојба како  пред сместувањето. Апартманите нудат и служба за чистење, чија што услуга дополнително се плаќа на лице место (40-70 еур во зависност од големината на апартманот).

 

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ