До 87% попуст на третман на лице по избор: АХА или хемиски пилинг, медицинска микродермоабразија, дерма ролер третман, ласерска рејувенација, ласерски анти-акне третман или третман на лице против пигмент во ПЗУ Skin Solution

Цена од

390 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2500 ден.

Попуст

84%

Заштеда

2110 ден.

Купени: 117

 • Ул. Миладин Поповиќ 8а, Скопје

  Одведи ме таму

  02 6134111, 078 261 996

Добивате

Опции на понудата:

АХА пилинг на лице 2,000 ден. 390 ден.
Хемиски пилинг на лице со 35% гликолна киселина 2,500 ден. 390 ден.
Хемиски пилинг на лице со фитинска киселина 3,000 ден. 390 ден.
Медицинска микродермоабразија (времетраење: 20 мин.) 2,000 ден. 450 ден.
Дерма ролер третман на лице со мезо коктел по избор 2,000 ден. 390 ден.
Ласерска рејувенација на лице 2,500 ден. 390 ден.
Ласерски анти-акне третман 2,500 ден. 390 ден.
Ласерски третман на лице против пигменти 2,500 ден. 390 ден.

*Повеќе за третманите и ефектите може да прочитате во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 23.11.2022 до 31.01.2023
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна e претходна резервација
 • За откажување на резервацијата на терминот потребно е да се јавите три дена однапред. Доколку не го посетите салонот во закажаниот термин, купонот не може понатаму да се искористи
 • Понудата важи и за мажи и жени

Опис

Дерма ролер третман на лице со мезо коктел по избор: хијалурон, колаген, еластин, фактор за раст. Одличен избор за оние кои немаат време за чести третмани!

Брз, безболен и многу ефикасен метод за третирање неправилности на кожата и особено при дефицит на колаген! Почнувајќи од само еден третман кожата е поцврста и позатегната а брчките стануваат помалку видливи!

Ефекти од третманот:

 • подмладување на кожата на лицето 
 • редуцирање на брчки околу очите и надусниците 
 • отстранување на неправилности
 • намалување на порите 
 • стимулација на колаген 
 • свеж и одморен изглед

Медицинска микродермоабразија (времетраење: 20 мин.)

Едноставен и брз пат до здрава и млада кожа, најнова дијамантска микродермоабразија со паралелно ослободување на течности за поквалитетен третман!

Што е микродермоабразија?

Механичка техника на ексфолирање која се користи за да ги отстрани мртвите или оштетени слоеви од површината на кожата и го стимулира процесот на подмладување на кожата.Микродермоабразијата го стимулира создавањето на колагенот и обновувањето на келиите. После третман со микродермоабразија вашата кожа станува поздрава, еластична и со подобрена текстура.

Микродермоабразијата или т.н “инстант фејслифтинг” претставува нова современа метода за негување на кожата. Таа претставува ефикасна алтернатива на пластичната хирургија, ботокс инекциите и хемискиот пилинг. Во поново време се повеќе мажи и жени ја применуваат микродермоабразијата во замена на козметичка хирургија. Третманот се изведува со медицински апарат на компанијата Iskra Medical, сертифициран за работа од страна на дерматолог.

Успешно се применува и дава одлични резултати:

 • за подобрување на квалитетот на кожата
 • фотостареење
 • проширени пори
 • атрофични кожи
 • хиперпигментации
 • редуцирање на брчки
 • белези од акни
 • комедони
 • стрии
 • милиуми
 • бели точки по лицето
 • разни промени по лицето како резултат на прекумерно изложување на сонце

Предности на микродермоабразијата:

 • нема потреба од анестезија
 • безболна е
 • може да се повтори во кратки интервали
 • брза и едноставна процедура

Хемиски пилинг на лице со фитинска киселина - се препорачува за третирање на акни, лузни од акни и пигменти

За компанијата

Специјалистичка ординација по дерматовенерологија и естетска медицина Skin Solution поседува: Сертификат по дерматохирургија, Сертификат за филери, Сертификат за ботокс, Сертификат за мезотерапија, Сертификат за фототерапија, Сертификат за дерматоскопија, Сертификат за козметичка алергологија, Сертификат за хемиски пилинг и Сертификат за ЕЛОС технологија.

Специјалистичка ординација по дерматовенерологија и естетска медицина Skin Solution  врши: Прегледи на сите видови кожни и сексуално-преносливи болести; Консултации во врска со вашата кожа; Крио терапија и калтеризација (отстранување на брадавици, младешки и папиломи); Третирање на кожни алергии; Инјектирање на дермални филери; Инјектирање на ботокс; Микродермоабразија; Ултразвучна кавитација; Ултразвучен пилинг, лифтинг на лице, јонофореза, вакум, дарсонвал, анти-ејџ третмани; Третмани за избелување (пигментација и флеки), хемиски пилинг, класичен третман за лице, третман за сува и дехидрирана кожа, третман за нормална и комбинирана кожа, екслузивни третмани за сјај и хидратација, хидролифтинг третмани, третмани за околу очи, медицински третмани за чувствителна и реактивна кожа, третмани на лице за мажи со фито-дермо козметика и др.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.