Роденденска понуда во Skin Solution! 84% попуст на ексфолирачка и регенеративна АХА терапија на лице во вредност од 2500 ден. по цена од 390 ден.

Вредност

2500 ден.

Попуст

84%

Заштеда

2110 ден.

Купени: 64

 • ул. 29ти Ноември бр. 4

  Одведи ме таму

  02 6134111, 078 261 996

Добивате

Eксфолирачка и регенеративна АХА терапија на лице (времетраење 30 мин.)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 20.03.2019 до 22.04.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна e претходна резервација
 • Лимит: 1 лице може да купи повеќе купони
 • За оптимални резултати се препорачуваат 4 - 6 третмани
 • Точна локација: после слаткарница Апче, на 200 метри, од левата страна
 • За откажување на резервацијата на терминот потребно е да се јавите три дена однапред. Доколку не го посетите салонот во закажаниот термин, купонот не може понатаму да се искористи.

Опис

Оваа терапија врши постепено и неагресивно отстранување на мртвите клетки и зголемување на еластичноста на кожата. Идеална солуција за моќна ексфолијација,регенерација и хидратација на вашата кожа во зимскиот период.

АХА терапијата се изведува со гликолкна и млечна киселина, збогатена со есенцијални масла и витамини потребни за кожата. Оваа терапија не предизвикува лупење на кожата. 

Ефекти од терапијата:

 • Подмладување
 • Регенерација
 • Редукција на пигментација
 • Намалување на порите
 • Редуцирање на акни и лузни од акни
 • Длабинска хидратација

Дури и најуморената и најчуствителната кожа по терапијата добива нова енергија и кожата е подхранета.

Фази на терапијата:

 • Чистење на кожата
 • Подготовка со флуид
 • АХА терапија
 • Маска за лице,адекватна за терапијата
 • Крем според типот на кожата
 • Фотопротекција

Специјалистичка ординација по дерматовенерологија и естетска медицина Skin Solution поседува:

 • Сертификат по дерматохирургија;
 • Сертификат за филери;
 • Сертификат за ботокс;
 • Сертификат за мезотерапија;
 • Сертификат за фототерапија;
 • Сертификат за дерматоскопија;
 • Сертификат за козметичка алергологија;
 • Сертификат за хемиски пилинг;
 • Сертификат за ЕЛОС технологија.

Специјалистичка ординација по дерматовенерологија и естетска медицина Skin Solution врши:

 • Прегледи на сите видови кожни и сексуално-преносливи болести;
 • Консултации во врска со вашата кожа;
 • Крио терапија и калтеризација (отстранување на брадавици, младешки и папиломи);
 • Третирање на кожни алергии;
 • Инјектирање на дермални филери и инјектирање на ботокс;
 • Микродермоабразија, ултразвучна кавитација и ултразвучен пилинг;
 • Лифтинг на лице, јонофореза, вакуум, дарсонвал, анти-ејџ третмани;
 • Третмани за избелување (пигментација и флеки);
 • Хемиски пилинг;
 • Класичен третман за лице;
 • Третман за сува и дехидрирана кожа;
 • Третман за нормална и комбинирана кожа;
 • Екслузивни третмани за сјај и хидратација;
 • Хидролифтинг третмани;
 • Третмани за околу очи; 
 • Медицински третмани за чувствителна и реактивна кожа;
 • Третмани на лице за мажи со фито-дермо козметика.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.