Остани здрав! 50% попуст на ноќен чувар против бруксизам или шкрипење на забите + шаблона против бруксизам во Picasso Dental Studio во вредност од 1200 ден. по цена од 600 ден.

img

Цена

600 ден.

Вредност

1200 ден.

Попуст

50%

Заштеда

600 ден.

Преостанато време

Купени: 3

 • бул. Јане Сандански 107-2, локал 1А

  Одведи ме таму

  02 6090 979, 078 603 031

  info@picassodental.mk

Добивате

Ноќен чувар против бруксизам или шкрипење на забите + шаблона против бруксизам

*На закажаниот термин се зима отпечаток и резултатите се готови следниот ден 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 08.06.2021 до 26.07.2021
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на 026090979 или 078 603 031
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок, средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Опис

Во рамките на стоматолошката ординација функционира и најсовремен рентген кабинет за панорамски снимки, мали ретроалвеоларни дигитални снимки и телерентген (профилна снимка на череп). Со рентгенската панорамска слика се гледа состојбата на горните и долните заби, присуство на импактирани (неизникнати) заби и има важна улога во дијагностицирањето на различните патолошки промени на забите. Предностите на дигиталната рентгенографија се многубројни, пациентите се изложени на 90% помало озрачување, отколку при традиционалните рентгенски слики. Снимањето трае само 10 секунди

Во Picasso Dental Studio, ќе Ве пречека насмевката и вниманието на искусни и посветени стручњаци, а Вие ќе се чувствувате смирено и опуштено.

 • Ласер стоматологија
 • Пародонтологија
 • Естетска стоматологија
 • Имплантологија
 • Орална хирургија
 • Стоматолошка протетика
 • Реставративна стоматологија
 • Детска стоматологија
 • Ортодонцијa
 • Рентген кабинет
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.