Луксузно уживање во новиот SKY Hotel (01.10-25.11.2019)! 47% попуст на ноќевање со појадок за две лица во double room + СПА и фитнес во SKY Hotel, Гевгелија во вредност од 4650 ден. (75 €) по цена од 2450 ден. (40 €)

img

Цена

2450 ден.

Вредност

4650 ден.

Попуст

47%

Заштеда

2200 ден.

Купени: 17

 • Sky Hotel Gevgelija

  Одведи ме таму

  076 434 111

Добивате

Ноќевање за 2 лица со појадок во double room + СПА и фитнес центар

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.10.2019 до 25.11.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби директно во хотелот
 • По купување на купонот потребно е да ја потврдите резервацијата

Опис

Хотел SKY Гевгелија

Сместено во Гевгелија, хотелот SKY Гевгелија располага со казино и тераса.

Меѓу објектите на овој хотел има ресторан, 24-часовна рецепција и услуга во собата, заедно со бесплатна WiFi мрежа во целиот хотел.
Гостите можат да го користат спа и велнес центарот со фитнес центарот, амам и сауна, како и бар.

Собите во хотелот располагаат со дел за седење, телевизор со рамен екран и приватна бања со фен и туш. Сите соби во хотелот SKY Гевгелија се климатизирани и располагаат со бироа. Гостите во сместувањето можат да уживаат со појадок. Хотелот СКИ Гевгелија нуди сместување со 5 ѕвезди со топла када.

Grouper интересни факти за Гевгелија

 • Најтоплиот град во нашата држава, познат и како македонскиот Лас Вегас по заслуга на многуте казина, е место каде што не може да ви биде досадно!
 • Според легендата за настанокот на името Гевгелија се смета дека еден дервиш се заљубил во местото и не сакал да си оди. Жителите не го прифатиле и решиле да го прогонат додека тој разлутен почнал да ги проколнува. Исплашени, жителите почнале да извикуваат “Гел-гери!”, што значи дојди пак. Иако е легенда, за  гевгеличани ова е заклетва на предците секој поминувач да биде добредојден.
 • Заради климатските погодности, под ова средоземно поднебје виреат највкусните смокви, калинки, мандарини, а по долината на Конска Река се среќава реткото и едниствено зимзелено дрво на Балканот “гол човек” чие стебло е покриено со црвенкаста и лушпеста кора.
 • Угостителството им е една од појаките страни на гевгеличани, што резултира со бројни ресторанти и кафе барови каде ќе се чувствувате топло добредојдени.
 • На 4км од градот се наоѓа локалитетот Негорски бањи со топла лековита минерална вода и кал со банеолошки дејства за лекување на ревматични и посттрауматски состојби.
 • Исто така, Гевгелија се наоѓа на подножјето на планината Кожув каде што авантуристи може да се впуштаат во историски туризам, планински велосипедизам, параглајдинг, јавање коњи, лов и риболов.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.