Совршено тело! До 58% попуст на третмани и масажи за слабеење по избор: антицелулитен третман, мадеро масажа, кавитација или радиофрекфенција, липо ласер, термо ќебе + body wraping, orient fit или vacuum slim, ледени завои или глина од Студио Ројал

Цена од

229 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

550 ден.

Попуст

58%

Заштеда

321 ден.

Купени: 3

Добивате

Опции на понудата:

Антицелулитен третман 400 ден. 249 ден.
Мадеро масажа 650 ден. 289 ден.
Кавитација или радиофрекфенција 800 ден. 399 ден.
Липо ласер 800 ден. 349 ден.
Ледена глина 550 ден. 229 ден.
Термо ќебе + body wraping 600 ден. 289 ден.
Orient fit или vacuum slim 1,000 ден. 499 ден.
Ледени завои 550 ден. 229 ден.

Цените се однесуваат за еден третман, доколку сакате повеќе третмани потребно е да купите соодветен број на купони.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 10.10.2023 до 25.12.2023
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација 
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

Антицелулитен третман
Третман кој ги надмина сите досегашни антицелулитни третмани. Најдобар метод за елиминирање на сите типови на целулит. Третманот се изведува на сите регии: нозе, раце, стомак, а истиот се користи и за затегнување на кожа и намалување на стрии. Звучните бранови со висок интезитет можат прецизно да се фокусираат на проблематиката на избраната регија.

Мадеро масажа
Мадеро терапија е вид на масажа која се базира на користење на дрвени елемени во различен облик, нарачени оклагии. Оваа масажа се препорачува на клиенти со масни наслаги и целулит. Предноста на овие дрвени елементи е во тоа што обезбедуваат интезивен притисок на целулитот и намалувањето на масните наслаги. Оваа масажа е посебно ефикасна во намалување на обемот во колкот и бутовите како и за затегнување и обликување на нозете и на задникот.

Се препорачува за: 

 • Опуштање на телото и умот
 • Стимулација на лимфниот систем
 • Елиминација на токсините
 • Забрзување на метаболизмот
 • Разбивање на целулитот
 • Согорување на мастите
 • Тонус и затегање
 • Намалување на обемот на телото
 • Намалување на обемот на стомакот

Кавитација или радиофрекфенција

Апаратот има напредната технологија  на  ултразвучна кавитација, која  нехируршки,безболно и сигурно се справува со вишокот маснотии и целулит.

Кавитација работи на принцип на прецизно насочена фрекфенција на местата кои ги третираме,при што ултразвукот преку кожата допира до масните клетки, ги загрева и ги разложува. Мастите во облик на триглицериди одат во меѓуклеточната течност, каде со помош на ензимите се делат на глицероли и високи масни киселини. Глицеролот оди во крвта, а вишокот масни киселини во црниот дроб, каде се метаболизираат како и сите останати масти внесени со храната. Затоа најважна работа која треба да ја споменеме, е дека оние слободни и разградени масти кои патуваат низ нашиот организам во вид на липопротеини мора после третманот со кавитација да се потрошат со одредена физичка активност. 

Важно е да се напомене дека насочената ултразвучна фрекфенција е концентрирана исклучиво на масното ткиво, а неможе да наштети на ниеден друг дел од телото. Кавитацијата може да се изведува на стомакот, колковите, бутините, нозете , задникот и рацете.

Кавитацијата не се препорачува да ја користат лица после постоперативен зафат, жени со висок притисок, срцево болни и луѓе со покачен холестерол.

Липо ласер

Липо ласерот е најнов метод на слабеење со систем на ласерска терапија. Составен од специјално дизајнирани мулти-диоди со 76 ласерски ладни црвени зраци, истиот е неинвазивен и безболен третман за слабеење и затегнување на кожа. Како резултат на ласерската енергија која ја емитува, ткивото се затоплува и ја подобрува микро-циркулацијата, а со тоа се намалува појавата на целулит. Ласерската терапија со ниско ниво на кохерентна ласерска светлина продира во кожата и придонесува за разложување на мастите кои потоа организмот ги исфрла по пат на липолиза.

Системот на липо ласер емитува ладна ласерска енергија во ткивата на телото. Со апсорбирање на енергијата, мастите во клетките стануват пропустливи, а потоа се канализираат надвор од телото. Липо ласерот ги отстранува телесните масти неповратно, без да влијае на околните ткива и на кожата.
Со овој третман ефикасно се отстранува вишокот на масти без негативни и несакани ефекти. Со помош на истиот се ослободува мобилната содржина на масти од клетките. Ослободувањето на мастите од содржината на клетката е резултат на нарушување на мембраната на клетката и нејзината пропустливост

Термо ќебе + body wraping

Термо ќебе или Body wrapping е во употреба веќе неколку децении. На почетокот се користени платнени чаршафи, со билни облоги. Нив ги заменија термалните кебиња, препаратите и кремите. Тоа е одлична метода за чистење на кожата, како наш најголем а веројатно и еден од значајните органи, а за кој најмалку водиме грижа. Ги чистиме и отвараме порите кои со загревање на телото лачат токсини.

Третманот е пријатен, корисен и се препорачува кај сите антицелулитни третмани, третмани за слабеење како и кај детоксикација на тело.

Orient Vacuum Fit

Orient Vacuum Fit е метод за брзо и ефективно отстранување на целулитот и масните наслаги, намалување во обем од 5-20 цм (во зависност од обемот на целулит) и детоксикација.

Третманот започнува со активирање на лимфните жлезди, преку комбинација на специфични кружни движења и нанесување соодветни гелови(активатори) се стимулира исфрлање на токсините од организмот.

Orient Vacuum Fit функционира на принцип топло-ладно, клиентот се внесува во вакум вреќа и на тој начин се постигнува сауна ефектот. Целиот третман трае 45-50 минути.

На крај се завршува со кратка масажа (лимфна дренажа) на третираните делови.
Не се препорачува на трудници и лица со проширени вени.
 

 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.