Единствен апарат во Европа! 50% попуст на специјалистички третман за слабовидост - амблиопија во ПЗУ Промедика Очна хирургија во вредност од 10.000 ден. (10 третмани ) по цена од 5.000 денари.

Вредност

10000 ден.

Попуст

50%

Заштеда

5000 ден.

 • ул. св. Кирил и Методиј бр. 50 Скопје - Центар

  Одведи ме таму

  02 3248 454, 070 206 719

  medikalcentar@promedika.com.mk

Добивате

Прегледот се состои од :

 • Испитување на визус
 • Одредување диоптрија
 • Третман со амблиокор од 15 до 20 мин.

*Прегледот е за пациенти кои имаат проблеми со мрзливо око - амблиопија (10 третмани)

*Прегледите и третманот ги извршува Спец.Др.Маја Димитрова Стенкоска

 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 09.07.2019 до 31.08.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на 02 3122 120

Опис

Во текот на дневното повторување на третманот (обично 10 до 15 сесии) мозокот на пациентот постепено формира нова рефлексна врска која обезбедува повисоко ниво на визуелни функции со стабилен пораст (во случај на амблиопија или хиперопија) или намалување (во случај на миопија) на вибрациите на визуелните кортексни неврони. Третманот е сосема безбеден и нема никакви контраиндикации.  

Предности од третманот:

 • Системот "Aмблиокор-01-3" е особено ефикасен во случај на тешка аметропија со деца.
 • Рехабилитацијата на пациентите со органски болести овозможува поддршка на визуелните функции на максимално можно ниво за таква патологија.
 • Враќањето на видот може да се спроведува постојано во зависност од падот на визуелните функции зависен од возраста.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.