Kids Week! 35% попуст на пакет од 6 смарт боенки + бесплатна достава низ цела Македонија од Меѓународен Центар за Славјанска Просвета во вредност од 749 ден. по цена од 490 ден.

Цена

490 ден.

Вредност

749 ден.

Попуст

35%

Заштеда

259 ден.

Купени: 9

 • Маршал Тито, Sveti Nikole, Macedonia (FYROM)

  Одведи ме таму

  077541026

Добивате

Пакет од 6 смарт боенки + бесплатна достава низ цела Македонија

*Секоја од боенките може да се користи заедно со специјално дизајнирана апликација која е наменета за смартфони и таблети, преку која оживуваат ликовите од боенката. Апликацијата ја детектира страницата од боенката и ги вчитува ликовите кои можат да зборуваат, да танцуваат и да кажуваат многу поучни работи!

Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.09.2019 до 20.11.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • По купување на купонот потребно е да го испратите на е-маил на компанијата: info@smartboenki.mk заедно со податоците за доставата.
 • Доставата се врши во рок од 2 работни дена (со исклучок на викенд и празнични денови)

Опис

Боенките се многу важни за развивањето на креативноста кај децата и уште од рана возраст им нудат можност креативно да се изразат. Но, со појавувањето на дигиталните уреди, децата почнаа да стануваат незаинтересирани за ваквиот начин на изразување. Затоа, ние создадовме мост помеѓу вистинскиот и дигиталниот свет.

-Боенките се користат со апликација преку која ликовите оживуваат
-Преку апликацијата камерата од смартфонот се насочува кон страниците од боенката и на екранот се појавуваат 3D ликови
-Некои од ликовите зборуваат (на македонски јазик), танцуваат и кажуваат поучни работи
-Во некои од боенките децата може да ги бојат цртежите и потоа да ги „оживеат“ со апликацијата во истите бои како што се обоени во боенката
-Апликацијата може да се инсталира бесплатно заедно со боенките

Мобилната апликација за смартфони и таблети може да се инсталира на Андроид (4.0 или понов), како и на iPhone (4 или понов) и iPad (2 или понов).

За да може да се користи апликацијата, потребно е да го внесете кодот за активација кој се наоѓа под грепката на задната корица од боенката. Секоја боенка доаѓа со уникатен код за активација кој е генериран за секој примерок од боенката посебно. Од страна на издавачот се преземени сите мерки за заштита на кодот.

На задната корица од боенките е достапно упатство за инсталирање на апликацијата. По инсталирање на апликацијата, поставете ја боенката на рамна површина и насочете ја камерата од смартфонот или таблетот кон која било слика од боенката и почекајте да се појават ликовите од боенката.

Смарт боенките се работени по лиценца на BluEgg LLC, Москва, Русија, и се проект на студенти од Меѓународен Славјански Универзитет кој беше реализиран со помош на издавачката куќа на универзитетот. Проектот траеше 3 месеци (јуни, јули и август 2017), а на него работеа студенти од Факултетот за информатика и Факултетот за економија и организација на претприемништвото.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.